Yeni İlişkide Neler Konuşulur

YENİ İLİŞKİDE NELER KONUŞULUR?

Yayın Tarihi30 Eylül 2017 | EVLİLİK

Yeni bir ilişkiye başlayanlar, özellikle de ilişkiler konusunda pek deneyimli değillerse, neler hakkında konuşabilecekleri konusunda biraz sıkıntı yaşarlar. Karşılarındaki kişiyi yeterince tanımadıkları için elbette bu durum daha da kritik hale gelir. Ancak yeni ilişkide neler konuşulur diyenler için bu konuya dair bazı temelleri size vermeye çalıştık. Unutmayın, ilişkinin başlarında öyle çok karmaşık konulardan konuşmanıza gerek yok çünkü siz karşınızdaki insanı tanımaya çalışırken, o da sizi tanımaya çalışıyor ve bu nedenle kendinizi açığa çıkartacak bilgiler vermeniz çok daha işe yarayacaktır.

Dolayısıyla elimizdeki en önemli konulardan bir tanesi, günlük hayatınızdan bahsetmek. İşe, okula nasıl gittiğinizi, orada neler yaptığınızı, yakın arkadaşlarınızı, ailenizi, boş vakitlerinizde neler yaptığınızı, geçmişinizi ve gelecek planlarınızı anlatabilir, böylece partnerinizin size dair doğru bir algısının oluşmasını sağlayabilirsiniz. Pek çok ilişkide günlük sohbetler yapılmadığı için bireyler birbirinden uzaklaşıyorlar ve birbirlerine dair fikirleri çok kısıtlı kaldığından ayrılıklar yaşanıyor. Sağlıklı bir temel için sevgilinizin sizin hakkınızda temel bilgileri bilmesi gerekiyor.

Elbette sadece günlük yaşamdan konuşmak bir süre sonra monoton olacaktır. Dolayısıyla ikinizin de ortak olarak ilgi duyduğu bir alan bulmak önemli. Pek çok insan gezmekten, kitaplardan, sinemadan, dizilerden, spordan ve diğer aktivitelerden hoşlanır. Bunlardan bir tanesi bile sevdiğiniz kişiyle ortaksa, o alana dair fikirlerinizi belirtebilir, onun düşüncelerini dinleyebilirsiniz. Hatta bu durum bir süre sonra ortak aktiviteler yapmanıza da yardımcı olacaktır.

Eğer inançlı bir insansanız bu konulardan bahsetmek de uygundur ancak özellikle mezhep, farklı dinler, inançsızlık gibi konularda hoşgörülü değilseniz yahut karşınızdaki kişi hoşgörülü değilse, ayrılıklar yaşanması mümkün. Dolayısıyla bu konulara girmenin biraz hassasiyet gerektirdiğini bilin. Politika da aynı şekilde girmesi tehlikeli sulardan bir tanesi.

Gelecek planlarınız ve geçmişiniz de iyi bir sohbet konusu olabilir. Böylece ileride ortak bir şeyler yapmak isterseniz, ikinizin de hedeflerinin yakın olup olmadığını görebilirsiniz. Lakin geçmişten konuşurken biraz dikkatli olmakta fayda var. Eğer sevgiliniz geçmişinize takılacak gibiyse bilhassa eski sevgililerinizden bahsetmekten kaçının ve bu konuya mümkünse değinmeyin. Zira bazıları bu konulara gereğinden fazla takılabiliyorlar. Siz takıntılıysanız onun bu konudaki geçmişine dair de çok soru sormayın. Unutmayın ki karşınızdaki bireyin bugünü ile birliktesiniz, dünü ile değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.