Yeni Evliler İçin Tavsiye ve Öneriler

YENİ EVLİLER İÇİN TAVSİYE VE ÖNERİLER

Yayın Tarihi24 Kasım 2016 | EVLİLİK

Yeni evlenen çiftlerin önceki bekar hayatlarını aynen evliliklerinde devam ettirmeyi düşünmedikleri kesin ancak maalesef alışkanlıkları bırakmak o kadar da kolay değil. Sevgililik, nişanlılık döneminde olmak ile evli olmak bambaşka dünyalar oldukları için bu konuda merak edilen pek çok bilgiyi de sizlere sunmaya karar verdik. Yeni evliler için tavsiye ve önerilerin işinize yarayacağını umuyoruz.

Hem erkekler hem de kadınlar, evlilik öncesi dönemde eş adaylarının sevmedikleri yanlarının zaman içerisinde törpülebileceğine inanıyorlar ancak maalesef böyle bir değişim çoğu zaman mümkün olmuyor. Zira insanların uzun yıllardan gelen alışkanlıklarını değiştirmek sandığınız kadar kolay değil ve bu yüzden birini değiştirmeyi planlayarak evliliğe başlamanızı önermiyoruz. Eğer böyle bir beklentiniz evlilikten sonra ortaya çıktıysa, bu beklentiyi kafanızdan silmeniz evliliğinizi daha kolay hale getirecektir. Karşınızdaki insanı olduğu gibi kabul etmeyi unutmayın.

Evli çiftler bazen evliliklerinin başında her anlarını birlikte geçirmeleri gerektiğini düşünürler ve bu durum bir süre sonra kimsenin kendine kişisel bir zaman ayırmaması ile son bulur. Yapılan araştırmalar sonlanan evliliklerin büyük kısmının çiftlerin devamlı birlikte olmasıyla ciddi anlamda ilişkili olduğunu gösteriyor. Stres atabilmek ve kendinizi keşfedebilmek için hobilerinize, ilgi alanlarınıza özel ayrı bir zamanınız olması gerekiyor.

Sorunları dile getirip durmak ilişkinin temelini kazar ancak hiç sorunlardan bahsetmemek de aynı etkiyi yaratıyor. Zira karşılıklı olarak tartışmamak için ilişkideki hiç bir sorunu dile getirmiyorsanız, bir süre sonra bu sorunların birikerek evliliği sonlandırma isteği duymanıza neden olacağı kesindir. Fakat unutmayın, her ufak pürüzü bir sorun gibi sürekli gündem haline getirmek de evliliğinizin altını oyacaktır. Sorunları dile getirirken dilinize hakim olmayı ve kırıcı değil yapıcı olmayı da unutmamalısınız.

Sadece sevgi ve aşkın evliliğinizin sürdürülmesinde yeterli olacağını da düşünmeyin. Çoğu zaman doğru bir iletişim yöntemi benimsemek ve anlayış sahibi olmak, aşkın kendisinden daha da fazla önem kazanıyor. Aşk evliliği yapmış olan bireylerin boşanması çok sık rastlanan bir durum ve bunun temel sebepleri arasında doğru iletişim kuramamak geliyor. İlerleyen senelerde aşk yerini sevgi ve anlayışa bırakmadığında maalesef ayrılıklar da kaçınılmaz oluyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.