Yaz Makyajı Nasıl Yapılır

YAZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Makyaj hayatımızın bir gerçeği ancak maalesef havaların serin ve güzel gittiği aylarda makyajı taşımak sorunsuzca gerçekleşse de, yaz ayları gibi çok sıcak, nemli olabilen dönemlerde cildimizin üzerinde bir makyaj tabakası taşımak daha zor hale gelebilmekte. Gün içerisinde rahatsızlık duymadan ve kolayca taşıyabileceğiniz bir yaz makyajı için sizlere gerekli bilgileri vermeye karar verdik. Yaz makyajı nasıl yapılır diyorsanız okumaya devam edin.

Yaz Makyajına Girişte Temel Kurallar

Yaz aylarında hava çok sıcak ve güneş de bol olduğundan, cildimize sürdüğümüz malzemelerin kimyasal reaksiyonlara girerek zararlı maddeler üretme ihtimalleri de oldukça fazladır. Bu nedenle en azından yaz aylarında bilinen markaların kaliteli ürünlerini tercih etmek, herhangi bir reaksiyon ihtimalini azaltacaktır. Pek çok kişinin cildinde oluşan zararlı kimyasallar nedeniyle cilt sorunları yaşadıklarını unutmayın.

Bunun yanında makyaj malzemelerinde markadan markaya farklı maddeler kullanılabiliyor ve yaz aylarında bazı ürünler bazı kişilerde alerjiye sebep olabiliyor. Çünkü cildimizden çıkan ter ve tuz, güneşten gelen çok sayıda ışın ile makyaj malzemelerimize baskı yapıyor ve alerjiye yatkın olanlar sorun yaşayabiliyorlar. Tabii ki terleme ihtimalimizden dolayı suya dayanıklı makyaj malzemelerini tercih etmek de önemli. En iyisi ilk önce malzemeyi bileğinizin içine sürerek bir süre beklemeniz ve hem alerji hem de suya dayanıklılık testi yapmanız.

Yaz Makyajının Dikkat Çekici Noktaları

Yaz makyajında kesinlikle koyu renklerden ve ağır makyajlardan kaçınıyoruz. Zira hava zaten sıcak ve diğer insanlar da bu süreçte karşılarında doğal ve sade görünen birisini görmeyi tercih ediyorlar. Zaten havadan kaynaklanan baskıyı bir de ağır bir makyaj ile perçinlemeye gerek yok. Bu dönemde açık yeşil, açık mavi, açık kahve, lila ve pembe gibi renkleri tercih ederek çok daha sade ancak güzel görünebiliriz.

Fondöten eğer çok çok mecbur değilseniz kaçınmanız gereken ürünler arasında olmalı çünkü hem sıcaklarda sizi iyice bunaltacaktır hem de yağlı, yapışkan bir görünüme dönüşebilir. Rujunuzu sade ve açık renk tercih ederken, biraz allık sürebilirsiniz ancak allığı da hafifçe uygulamayı unutmamalısınız. Maskaranızı da suya dayanıklı seçecek olursanız terleme sonucunda silinmesine engel olabilirsiniz lakin maskarayı da çok kalın ve uzun olacak şekilde değil, sade ve belli belirsiz sürerek daha güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.