Yanlış Kişiyle Birlikte Olmak ve Evlenmek

YANLIŞ KİŞİYLE BİRLİKTE OLMAK VE EVLENMEK

Yayın Tarihi28 Nisan 2016 | EVLİLİK

Sevgili olmak, nişanlanmak, evlenmek ve bir ömür boyu mutlu bir hayat sürmek, hem kadınlar hem de erkekler için çok önemli. Fakat maalesef hayatta aldığımız bazı kararlar yüzünden, aslında kendimize uygun olmayan insanlarla birlikte olabiliyor, bu nedenle mutsuzluğun içerisine batabiliyoruz. Bu durumun içerisinde olan o kadar çok kişi var ki, yanlış kişiyle birlikte olmak ve evlenmek aslında hiç de sandığınız kadar nadir olan bir şey değil. Herkesin sosyal medyadan mutluluk ilanları yaptığına bakmayın, araştırmalar pek çok çiftin maalesef pek de mutlu olmadan hayatına devam ettiğini gösteriyor.

Yanlış kişiyle birlikte olmanın en önemli işaretlerinden bir tanesi, birlikte olduğunuz kişinin sizin kendi kişisel alanlarınıza saygı duymaması. Her şeyi onunla yapmanızı bekliyor, emrinden çıkmamanızı talep ediyor ve kişisel kararlarınıza müdahale etmeye çalışıyorsa, kuşku duymaya başlayabilirsiniz. Pek çok kişi bunun bir sahiplenme belirtisi olduğunu düşünse de, bu davranışlarla yıllar boyunca geçinmek maalesef öyle pek kolay da olmuyor.

Eğer sevdiğiniz kişinin yanında kendiniz olamıyor, bir başkası gibi davranmak zorunda kalıyorsanız, maalesef yine yanlış kişiyle birlikte olduğunuzu söyleyebiliriz. Olduğunuz haliniz sevgiliniz veya eşiniz için rahatsız ediciyse ve sık sık bu konuda iğnelemelere maruz kalıyorsanız, kendinizi değiştirmek zorunda hissediyorsanız, bu his bir ömür yakanızı bırakmayacaktır.

Elbette çevrenizdeki insanların görüşlerine de önem vermeniz gerekiyor. Genellikle birisini sevdiğimizde, dışarıdan gelen tepkilere gözümüzü kapatır ve bizim kötülüğümüzü düşündüklerine inanırız. Halbuki bazen, dışarıdan bizi gören insanlar, yaptığımız yanlışlar konusunda daha objektif olur ve bizlere daha iyi bir görüş imkanı sunarlar. Eğer çevrenizde sevgilinize dair çok fazla tepki geliyorsa, bir durup düşünmeniz iyi olacaktır.

Güven bir ilişkinin en büyük temelleri arasında yer alıyor ve birbirine güvenmeyen çiftlerin maalesef ciddi bir gelecek imkanları da yok. Eğer sevgilinizin veya eşinizin her adımını takip etmeniz gerekiyor, ona bir türlü güven duyamayacağınıza inanıyorsanız, artık yanlış kişiyle miyim sorusunu kendinize sormanız gerektiği aşikar. Zira bütün bir ömrü şüpheler duyarak, onun hakkında düşünerek ve hayatı kendinize zehir ederek yaşamanın hiç bir anlamı yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.