Yanlış Bilinen Güzellik Sırları

YANLIŞ BİLİNEN GÜZELLİK SIRLARI

Güzellik göreceli bir konu olsa da kendi güzelliğimizi biraz daha ön plana çıkarabilmek için genellikle pek çok güzellik sırrını uyguladığımız bir gerçek. Ancak maalesef bu sırların bir kısmı temelde hiç bir işe yaramıyor veya aslında sandığımız etkide bulunmuyor. Biz de daha güzel görünmek için verdiğimiz bu çabanın biraz boşa gitmesine sebep olan bu güzellik önerilerine bir göz atarak aslında neyin gerçekleştiğini sizlere aktarmak istedik. Yanlış bilinen güzellik sırları hakkında bulduklarımıza hep beraber göz atalım.

Genellikle tüylerimizi jilet değil de epilasyon ile almayı tercih ediyoruz lakin iki seçenek arasında çok ciddi bir fark yok. Her yerde jiletin tüyleri çoğaltacağı yazsa da bu da pek gerçek sayılmaz. Jilet ile alınan tüylerde, tüylerin uç kısımlarının daha kalın kalması onların çoğaldığı algısını yaratıyor ve epilasyon ile alındığında ise tüyleri uçları olması gerektiği gibi incecik kalıyor. Ayrıca jilet ile alınca kökler yerinde kaldığı için tüyler daha hızlı bir şekilde uzuyorlar.

Uzun süre aynı şampuanı kullandığınızda bir süre sonra şampuanın saçlarınıza aynı etkiyi yapmadığını farkediyorsunuzdur ve pek çok kişi bunun şampuanların yapısından kaynaklandığını sanır. Halbuki vücudunuzdaki hormonal değişimler ve kullandığınız krem, sprey gibi ürünlerdeki değişiklikler saçların tepkisini ciddi anlamda değiştirir ve bu yüzden şampuan değiştirme ihtiyacı hissedersiniz. Yani aslında saçlarınız şampuana daha farklı bir tepki vermeye başlar.

Saçlarımızdaki beyazların kopmaları halinde artacaklarına dair efsaneler de maalesef pek doğru değil. Zira tek bir kökten sadece bir tel çıkar ve koparmanız halinde aynı kökten yine beyaz bir saç çıkacaktır. Genellikle zaman içerisinde artan beyaz saçlar nedeniyle böyle bir izlenim çıkabiliyor. Ayrıca yeni gelen saçın dik bir şekilde gelmesi de kafaları karıştırabiliyor.

Çok su içtiğiniz zaman cildinizin her zamankinden daha güzel görüneceği, hatta nemlendirici kullanmanıza bile gerek kalmayacağı algısı de biraz yanlış denilebilir. Zira çok su içmek cildin içten nemlenerek kırışmasını geciktirir ancak dışarıdan bakıldığında cildiniz hala kuru görünür. Bu nedenle bilhassa kuru cilde sahip olanlar illa ki nemlendiricilerden destek almalılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.