Yalnız Olmaktan Sıkıldım Ne Yapmalıyım

YALNIZ OLMAKTAN SIKILDIM NE YAPMALIYIM?

Yayın Tarihi03 Mart 2016 | EVLİLİK

Pek kadın maalesef günlük hayatın karmaşası içerisinde kendisine bir sevgili veya bir eş bulmakta zorlanabiliyor, hatta bazen bu konuyu tamamen unutabiliyor. Ancak psikolojik olarak zayıf olunan günlerde bu durum daha fazla ortaya çıkıyor ve yanınızda sevdiğiniz birisinin olmamasının eksikliği kendisini gösteriyor. Eğer siz de yalnız olmaktan sıkıldım diyorsanız sizler için hazırladığımız bir kaç öneriyi dikkate alın.

Gerçekte Neye İhtiyacınız Var?

Bazen zor anlarda yanımızda bir sevgilimizin ya da destek olacak bir eşimizin olmasını isteyebiliyoruz ancak bunun sizin için de en iyi şey olup olmadığını sorgulamanız gerek. Pek çok kişi, bir ilişkiye başlamanın onu sorunlarından kurtaracağını düşünebiliyor ancak bazen de sorunları kendi içimizde çözmeden sağlıklı bir ilişki sürdüremiyoruz. Eğer sevgiliniz olduğunda bile sorunlarınız devam edecekse ve bu sorunlar ilişkinizin sağlığını kötüleştirecekse, bir sevgili bulma planınızı yeniden gözden geçirin. Bazen sağlıklı ilişkilerin iki tarafın da sağlıklı bir ruh halinde olduğunda oluştuğunu kesinlikle unutmamalısınız.

Hobi Etkinliklerine Katılın

Hobi etkinlikleri yani el sanatları kursları, dans kursları, müzikal enstrüman kursları ve diğer tüm sosyal faaliyetler, hem kendinize vakit ayırmanıza yardımcı olacaktır hem de sizinle ortak noktaları bulunan insanları tanımanızı sağlayacaktır. Ancak bu etkinliklere sadece bir sevgili bulma amacıyla gitmeyin. Öncelikli hedefiniz ilgi duyduğunuz şeylere dair bir şeyler öğrenmek ve bu esnada karşınıza çıkabilecek potansiyel arkadaşlara denk gelmek. Tek hedefiniz de illa ki sevgili bulmak olmamalı, kim bilir, belki de tek ihtiyacınız olan sizi dinleyecek bir dost.

Hemen Moral Bozmayın

Eğer kısa süre içerisinde yalnızlığınızdan kurtulamadıysanız, moralinizi bozmayın. Zira belli bir sosyal çevre oluşturmak genellikle vakit ve özen ister. Bunun yanında bir ilişki başlatmak için uygun kişiler kısa süre içerisinde size denk gelmeyebilir. Bu durumda telaş yapmak ve kendinizi stres altına almak yerine biraz sabırlı olmalı, hayatınıza devam etmelisiniz. Eğer birilerini bulmayı kafaya takarsanız maalesef kısa süre sonra yine kendinizi kötü hissedeceksiniz. Yanınızda olması gereken insanlar bir şekilde yanınızda olacaklardır ve onları bu konuda zorlamamak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.