Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır

VAJİNA BEYAZLATMA NASIL YAPILIR?

Yayın Tarihi09 Kasım 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Vajina beyazlatma operasyonu son dönemlerde oldukça popüler hale geldi ve ünlü bir Türkün vajina beyazlatma videosunu internetten yayınlaması ise bu konuda herkesin bir merak içerisine girmesini sağladı. Dolayısıyla vajina beyazlatma işlemi nasıl yapılır diyenlerin adedi de bir hayli arttı. Yıllar içerisinde kadın vajinasının giriş ve çevresinde ortaya çıkan kararmalara karşı etkin bir çözüm sunan vajina beyazlatma operasyonu, çok kısa sürede yapılması ve pek de iyileşme sürecine ihtiyaç duymaması sayesinde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan birisi olmaya aday.

Vajina beyazlatma operasyonuna duyulan ihtiyacın sebepleri arasında genellikle hamilelikten kaynaklanan vajina çevresi kararması bulunuyor ancak epilasyon, mantar ve diğer rahatsızlıklar, hormonal değişimler ve bölgede gerçekleştirilen cerrahi operasyonlar gibi sebeplerle de vajina kararması karşımıza çıkabiliyor. Bilhassa esmer cilde sahip olan kişilerde ortaya çıkma ihtimali çok daha yüksek olan bu durum, maalesef kadınların kendine bakış açılarının da değişmesine neden oluyor ve bu kararmadan çekinen kadınların cinsel hayatları da bir miktar sekteye uğruyor.

Dolayısıyla bir lazer ile gerçekleştirilen ve tamamen ağrısız, acısız ve kanamasız bir şekilde gerçekleştirilen vajina beyazlatma operasyonu, kararmaya sebep olan melanosit adlı pigmente zarar verilmesi ile tamamlanıyor ve zarar gören pigment bulunduğu bölgeyi karartamıyor. Çok hassas bünyelerde anestezik kremler ile hafif bir uyuşturma etkisi sağlanıyor ancak pek çok vakada buna ihtiyaç bile duyulmadan doğrudan işlem yapılması mümkün.

Operasyonun ardından hastalar hemen günlük hayatlarına dönüş yapabiliyorlar ve böylece işlerinden güçlerinden de geri kalmıyorlar. Lakin bir veya iki gün boyunca cinsel ilişkiden uzak durulması uzmanlar tarafından öneriliyor.

Lazer ile vajina beyazlatma operasyonuna başvurmadan önce evde deneyebileceğiniz bazı ev yapımı çözümler de mevcut. Bu çözümlerden bir tanesi limon suyu yahut zeytinyağı kullanarak bölgeye uygulanacak bir masaj. Hafif ve çok kararma olmayan vakalarda bu çözüm her iki ürünün de asidik içeriğinden dolayı çare olabiliyor fakat çok fazla ve geniş bir bölgeye yayılmış kararmanın herhangi bir şekilde bu ürünlerle beyazlatılması mümkün değil. Uzmanınıza başvurmanız halinde sizin için hangi çözümün uygun olacağı da ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.