Uzun Saç Kime Yakışır

UZUN SAÇ KİME YAKIŞIR?

Uzun saçların bakımlı ve canlı oldukları zaman ne kadar etkileyici durduklarını biliyoruz ancak maalesef uzun saçlar herkeste aynı şekilde görünmüyorlar ve bu nedenle bazen güzel olsalar bile belli kişilere çok yakışmadıkları söylenebilir. Bunun temel sebebi, kişinin fiziksel yapısının uzun saça uygun olmaması kadar, genel hayat tarzının da uzun saça uygun olmayan bir tarzda olması. Dolayısıyla uzun saç kime yakışır sorusuna bir cevap vermek gerekiyor çünkü uzun saç herkese yakışmıyor. Bilhassa gerçek anlamda çok uzun olan saçları taşıyabilecek kişilerin sayısı oldukça az.

Uzun saça sahip olmak, saçlara bakım için oldukça fazla zaman ayırmak anlamına geliyor. Çünkü saçlar uzadıkça onları bir arada tutmak daha zor hale geliyor ve yıkama, kurutma, bakım kremleri sürme, şekle sokma gibi diğer tüm işlemlerin süresi de oldukça uzuyor. Yani saçlarına bakacak vakti olmayan kişilerin çok uzun saçlardan kaçınmaları gerekiyor çünkü saçlarınıza bakmadığınız zaman giderek daha kötü hale gelecekler ve bir de uzun oldukları için bu durum daha da dikkat çekecek. Dolayısıyla saçlarınızla ilgilenebilmek için yeterli vaktiniz olduğundan emin olmalısınız.

Düz saçların uzun olmaları işleri genellikle daha zor hale getirir çünkü tüm saç aşağı doğru salınırken bakımsızlığını çok net bir şekilde gösterir. Ancak dalgalı yahut kıvırcık olan saçlar için uzun olmak o kadar da sorun değildir. Zira kıvırcık saçların daha hacimli olmaları sayesinde onlara hacim vermek için çaba göstermek gerekmez ve daha sağlıklı bir görünümü daha uzun süre koruyabilirler.

Uzun saçlar genelde her yüz tipine uygundurlar ancak çok kilolu olanlarda, boyu çok kısa olanlarda ve yaşı ilerlemiş olan kişilerde daha harekete geçirici bir saç modelinin tercih edilmesi daha uygun olmaktadır. Zira uzun saçlar statik bir görünüme sahiptirler ve yaş ilerledikçe kadınların kısa saça doğru geçmelerinin temel sebebi de kısa saçların daha hareketli görünmeleridir. Ayrıca boyu çok kısa olan kişilerde boyu daha da kısa gösterebilen uzun saçlar, kilolu olan kişilerde ise vücut kütlesinin arttığı algısını doğurabiliyorlar. Yani kısa saçların da bir kullanım alanları var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.