Uzak Mesafe İlişkisinin Zorlukları

Uzak Mesafe İlişkisinin Zorlukları

Uzak mesafe ilişkisi yürütmek geçtiğimiz senelerde bir hayli zordu çünkü henüz iletişim olanakları bunu kolayca sürdürmek için yeterli değildi. On sene önce video görüşmeler henüz yeni yeni yaygınlaşıyordu ve uzak şehirlerde, uzak ülkelerde yaşayanlar için iletişim kurmak bir hayli maliyetli ve gayret gerektiren bir işti. Günümüzde ise internetin neredeyse her an bizimle olması sayesinde bu zorlukların büyük bir kısmının üstesinden gelmek mümkün oluyor. Uzak mesafe ilişkisi yürütmek zor mu diyenler için bu işin biraz daha detaylarına inmeye karar verdik.

Uzak mesafe ilişkilerinde en dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi, tarafların her gün birbirleri ile bir şeyler paylaşmalarının gerekliliği. Zira zaten uzak olan mesafeden dolayı çiftlerin ortak paylaşımları az olacaktır ve ikisinin de hayatına dair detayları partneri ile paylaşmaması, çiftlerin giderek ayrı dünyaların insanları olmalarına sebep olacaktır. Önceden yanyana olan çiftlerin bir süre sonra uzak mesafe ilişkisinde birbirlerinden soğumalarının en büyük sebebi ise işte bu hayata dair detayları anlatmaya üşenmeleri.

Sadece tek tip bir iletişim yönteminin uzak mesafe ilişkileri için yeterli olmadığı da unutulmamalı. Zira bu durum bir süre sonra ilişkinin sıkıcı bir rutine binmesine sebep olacaktır. Her gün WhatsApp üzerinden mesajlaşmak yerine farklı uygulamalardan animasyonlar ve videolar gönderin, onu heyecanlandıracak yeni mesajlaşma tipleri bulun ve buna ek olarak çiçek servislerini kullanarak uzaktan da olsa evine, iş yerine çiçek yahut çikolata gibi ürünler göndererek bu işi biraz daha renkli hale getirin. Renksizlik ilişkinizi öldürebilir ve buradaki amacımız ilişkiyi olabildiğince canlı tutabilmek.

Bazen iki tarafın da ziyaret için bir diğerinin bulunduğu yere gitmesi mümkün ama arada bir ortak noktalarda bulunan yerlerde takılarak ilişkinize heyecan katabilirsiniz. Siz onun şehrine gidin, o sizin şehrinize gelsin ve bir sonrakinde ise ortadaki şehirde buluşun! Böylelikle sen geldin sen gelmedin tartışmalarına da bir son verebilirsiniz.

Uzun mesafe ilişkilerinde her zaman iletişimin doğru şekilde yürütülmemesi, yanlış anlaşılmaları beraberinde getiriyor. Bu nedenle sohbetleriniz sırasında emojilerden faydalanmalı, önemli şeyleri anlatırken mesajlaşmak yerine aramayı tercih etmelisiniz. Hatta görüntülü arama sayesinde daha da güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.