Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür

UZAK MESAFE İLİŞKİSİ NASIL YÜRÜTÜLÜR?

Yayın Tarihi27 Ocak 2018 | EVLİLİK

Uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür sorusunu her geçen gün daha fazla kişi kendine sormaya başlıyor çünkü onyıllar önce uzak mesafeden bir ilişki yürütmek neredeyse imkansız olduğundan insanlar ayrılmayı tercih edebiliyorlardı fakat günümüzde gelişen iletişim olanakları sayesinde uzak yerlerde yaşayan insanlar birbirleri ile iletişim kurabiliyor, ilişkilerini binlerce kilometre öteden yürütebiliyorlar. Bu durum her ne kadar ilişkileri daha kolay hale getirmiş olsa da, bir süre sonra mesafelerin ne olursa olsun insanların arasına girmeyi başardığı da söylenebilir. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken bazı noktalar, riayet etmeniz gereken kurallar var.

Bir ilişkinin düzenli olarak yürütülebilmesi için çiftler arasında daimi bir iletişim olması gerekiyor. Zira iki bireyin hayatları birbirinden uzakta olduğu için birbirlerinin yaşamlarını takip etmeleri zorlaşıyor ve bu da ortak bir hayat oluşturmaya engel oluyor. Dolayısıyla partnerinizle her gün iletişimde kalmalı, onu hayatınız hakkında bilgilendirmeli, onun neler yaptığını da öğrenmelisiniz. Bu sayede birbirinize karşı yabancılaşmanız da zorlaşacaktır.

Uzaklarda yaşamanız ona fiziksel olarak etki edemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bunun için tek yapmanız gereken ona internet üzerinden hediyeler almak ve evine yahut iş yerine teslim edilmesini sağlamak. Bu tip küçük sürprizler sayesinde onu ne kadar düşündüğünüzü gösterebilir, böylelikle aranızın her zaman sıkı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Uzak mesafeli ilişkiler yaşayanlar genellikle birbirlerini görmekte sıkıntı yaşarlar ve bir taraf her zaman diğer taraftan daha fazla görmeye gelir. Bu durum ise bir süre sonra çiftler arasında ben kaç kere geldim sen gelmedin tarzında bir tartışmaya sebep olur. Bu tartışmaya engel olabilmek için ortalarda buluşun ve tatillerinizi birlikte bambaşka memleketlerde geçirmeye çalışın. Bu sayede başka bir şehirde sevdiğiniz insanla güzel anılarınız oluşacaktır.

Herkesin uzaklarda bir kendi hayatının olması, bazı aksaklıkları da beraberinde getirebilir. Özellikle son anda yaşanan gelişmeler onun size bu hafta gelmesine engel olabilir, internetten görüntülü görüşmenizi engelleyebilir, hatta telefonunun bile çekmeyeceği bir yerde olabilir. Dolayısıyla hemen alınganlık yapmak yerine onu anlamaya çalışmalısınız. Özellikle çok yoğun bir çalışma programı olanlar uzun mesafeli ilişkilerde bu nedenle sorunlar yaşıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.