Uyumlu Bir Çift Nasıl Olur

UYUMLU BİR ÇİFT NASIL OLUR?

Pek çok çiftin aklına gelen en önemli sorulardan bir tanesi elbette uyumlu bir çift nasıl olur sorusu. Zira özellikle yeni başlayan ilişkilerde, bireylerin birbirlerine uyumlu olup olmadıklarını merak etmeleri, ilişkinin devamının nasıl geleceğini de genellikle belirliyor. Bu konuda doğru bir eleştiri yapmaktan uzak olabilen çiftler, maalesef bir süre sonra ayrılıkla sonuçlanan bir sürece başlarken, uyumluluklarını doğru analiz edenler, ya baştan bu işe olmaz diyerek ayrılıyor ya da birbirlerine uyumlu hale gelebilmek için mücadele gösteriyorlar.

Beraber Seyahat Edebilme Kabiliyeti

İnsan iyi arkadaşını seyahat ederken tanır demişler ve bu durum elbette ilişkiler için de geçerli. Zira seyahatler, tatiller ve gezintiler hayatımızda boş vakitlerimiz için önemli bir yer kaplıyorlar ve bu tatillerin keyifli olabilmesi için partnerimizin bizimle uyumlu olması şart. Eğer gittiğiniz tatillerde uyumsuz oluyorsanız, birbirinize tatili zehir ediyorsanız, ilişki için de pek olurunuz yok gibidir çünkü tatilden anladığınız şey aynı değil!

İletişim Kabiliyetleri

Uyumlu çiftler birbirleri ile hem iyi zamanlarda hem de kötü zamanlarda iletişim kurmayı bilirler. Bilhassa tartışmalar sırasında iletişimin tamamen kopması, bireylerin birbirlerine anlatacak hiç bir şeyleri kalmaması yahut anlatmayı becerememeleri, iletişimsizliğin en büyük işareti. Geçmiş deneyimler gösteriyorlar ki, iletişim kuramayan çiftlerin sonu pek de iyi değil.

Ayrıyken Özlem Duymak

Eğer birlikte olduğunuz kişiyle yıllardır birlikte olmanıza karşın hala en ufak ayrılıklarda onu özlemeye devam ediyorsanız, doğru yoldasınız demektir. Zira çiftlerin birbirlerine duydukları özlem onları bir arada tutan şeylerden bir tanesidir ve bu duyguyu kaybetmek, aranızdaki uyumun da yeterince olmadığını anlamaya yardımcı olur.

Farklılıkları Kabullenmek

Birlikte olduğunuz erkek veya kadın, sizinle her konuda %100 uyumlu olmak zorunda değil ve bu farklılığa saygı göstermek zorundasınız. Zira onun yaptığı her şeyden şikayet ediyor, her düşüncesini değiştirmeye çalışıyor ve en ufak konularda bile müdahalelerde bulunuyorsanız, aranızdaki ilişkide pek de uyum yoktur denilebilir. Tabii ki o da sizin bu özelliklerinizi kabullenmek zorunda.

Ortak İlgilenilen Konular

Uzmanlar, ilgi alanlarının en azından bir kısmında ortak noktalar bulunan çiftlerin daha uyumlu bir birliktelik sahibi olduklarını belirtiyorlar. Dolayısıyla sahip olduğunuz hobilerin, etkinliklerin ve boş zaman ilgilerinin en azından bir kısmının partneriniz ile benzer konularda olması, aranızdaki yakınlığı arttırmaya yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.