Uyumadan Önce Cilt Bakımı

UYUMADAN ÖNCE CİLT BAKIMI

Hepimiz cilt bakımımızı doğru bir şekilde yapmak ve böylece olabildiğimiz kadar güzel olabilmek için çaba gösteriyoruz ancak maalesef sağdan soldan duyduğumuz bazı bilgiler nedeniyle bu işte hatalar da yapabiliyoruz. Bilhassa cilt bakımını en gerekli olan zamanda yani yatmadan önce değil de gündüz vakti veya sabahları yapmak, bu hataların en büyüğü. Sizler için uyumadan önce cilt bakımına dair bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik.

Cildimiz gün içerisinde kendini korumaya alır ve dış faktörlerden korunabilmek için çaba gösterir. Geceleri uyuduğumuzda ise artık kendini yenileme vakti gelmiştir ve bu nedenle uzmanlar her gün en az 6 saatlik bir uykuyu güzellik için gerekli görürler. Cildin yenilenme vaktinin gece olması, bakımların da geceye dönük olması gerektiğini ortaya koyar.

Uyumadan önce kesinlikle unutulmaması gereken en önemli şey, yüzü güzel ve cildimize uygun bir temizleyici ürün ile güzelce temizlemek. Böylece cildimiz kendini yenilerken yeterince nefes alabilecektir ve tüm kirlerinden arınmış bir şekilde yeni hücreler ortaya çıkacaklardır. Fakat buna destek olabilmek için yatmadan önce kesinlikle cilt tipinize uygun bir nemlendirici ürünü de unutmamalısınız. Cildimiz gece boyunca nemlendiricinin sağladığı bu nemi kullanacaktır ve sabah mükemmel bir doku ile uyanacaksınız. Fakat tabii ki sabah nemlendirici yenilemeyi de unutmamak gerekli.

Oje sürmeyi sevenlerin bu işi gece yatmadan önce gerçekleştirmeleri, hem sabah işlerini kolaylaştıracaktır hem de güzel oje süremeyenlerin gerçekleştirdikleri taşmalar sabaha ortadan kalkacaklardır. Eğer gece ojenin deforme olmasından korkuyorsanız birinci katı yatmadan atın, ikinci katı ise sabah kalkınca atarak mükemmel bir oje elde edin.

Dudaklarının iyi görünmesini isteyenler ise peeling işlerini akşam yatmadan halledebilir ve sabaha kadar dudaklardaki derinin biraz kendini toplamasını sağlayabilirler. Peeling yapılmış kusursuz dudakların ruju da çok daha iyi taşıyabildiklerini kesinlikle unutmamak gerekiyor.

Bacaklarının sabah mükemmel görünmesi için çaba gösterenler ise, yatmadan önce bacaklarındaki tüyleri almalılar. Gece boyunca bacaklarımızdaki deri biraz şişecek ve ısınacaktır, bu sayede arada kalan ufak tefek kusurlar ortadan kaybolacaktır. Zira artık tüyler bu sayede görünmez hale geliyorlar ve sabah cilt tekrar normal haline geldiğinde kusursuz bir görünüm elde etmek mümkün oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.