Uygun Fiyata Doğum Günü Partisi

UYGUN FİYATA DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

Yayın Tarihi30 Ekim 2016 | ANNE ÇOCUK SAĞLIĞI

Çocuklarımız için en güzel doğum günü partilerini düzenlemek istediğimiz bir gerçek ancak onlar için bu işe harcanan paradan daha önemlisi geçirilen zamanın eğlenceli olması. Bazı anne babalar ise bu konuda birer yetişkin gibi düşündükleri için maalesef harcamalar düşük olursa doğum günü partisi de kötü olur düşüncesindeler. Halbuki uygun fiyata doğum günü partisi düzenlemek itibarınıza bir zarar vermez ve çocuğunuzu da herhangi bir şekilde mutsuz etmez. Bunu başarabilmek için dikkat etmeniz gerekenlere kısaca değinmeye karar verdik.

Doğum günü partilerinin akşam saatlerinde düzenlendiğinde bir hayli pahalıya geldikleri bir gerçek. Zira pek çok mekan gündüz ile akşam saatleri için farklı fiyatlar veriyor. Dolayısıyla öğlen 2 ile akşam 5 arasında yapılacak bir doğum günü partisi hem zamanlama olarak güzel olacaktır hem de bayağı uyguna gelecektir. Tabii ki mekanlara para ödemek istemeyenler doğrudan kendi evlerinde bir parti de düzenleyebilirler ancak etrafın biraz dağılacağını unutmayın.

Doğum günleri her sene gerçekleşiyorlar ve bu nedenle partiye özel süs malzemelerini indirim yakaladığınızda bol bol alabilir, sonraki senelerde de kullanabilirsiniz. Bu ürünler son anda yakalandıklarında genellikle bir hayli pahalı oluyorlar ve önceden indirimli ve kampanyalı zamanları takip ederek en uygun fiyata onlara erişmek mümkün oluyor.

Yakın çevrenizdeki kişilerin çocuklarıyla ortak doğum günü partileri düzenlerseniz, tek yapmanız gereken her çocuk için bir pasta almak olur ve tek bir mekanda tek günde bütün diğer masrafları kapatabilirsiniz. Çocuklar bu tip çoklu kutlamaları muhtemelen çok beğeneceklerdir ve diğer çocuklarla da kaynaşma imkanı bulacaklardır.

Eğer çok kişi doğum gününe gelecekse ve o kadar büyük bir pastaya verecek paraya kıyamıyorsanız, evinizde varolan pasta tarifleri ve mağazalardan alacağınız süslemeler ile kendi doğum günü pastanızı yaratabilirsiniz. Evde yapılan bir pastanın sizin özel dokunuşlarınıza sahip olması ve içerisinde daha az zararlı maddenin bulunması, onu ideal ve ekonomik bir tercih haline getiriyor.

Doğum günü davetiyelerini ise elden basılı olarak vermek yerine sosyal medya uygulamalarını kullanırsanız, bir de davetiye basma masrafından tasarruf edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.