Ucuz Tatil Nasıl Yapılır

UCUZ TATİL NASIL YAPILIR?

Tatil yapmak herkesin hakkı ve bütün sene boyuna biriken yorgunluğu üstünüzden atmanın da en kolay yollarından bir tanesi. Ancak cep yakan ve hapis gibi geçirdiğiniz 5 yıldızlı otellerde yapılan pahalı tatiller yerine, hem ucuza hem de daha keyifli bir halde tatilinizi geçirebilirsiniz. Tatilin keyfinin sadece parasıyla odaklı olduğunu düşünmeyin, pek çok seçenek herkesin keyfine uygun bir şeyler bulmasını sağlayacaktır.

Pansiyonda Kalın

Evet, 5 yıldızlı oteller çok ilginizi çekiyor ancak tatil yörelerindeki pek çok pansiyon, hem doğanın içinde olmanızı hem de turistik yerlere yakın olmanızı sağlayabiliyor. Hem deniz yörelerinde hem de karadeniz bölgesi gibi doğayla iç içe olan yörelerde pansiyonlar kesinlikle daha ekonomik bir kalma imkanı sunuyorlar.

Sezon İçinde Tatil Yapmayın

Nisan-Mayıs ayları ile Eylül-Ekim zamanları yaz tatillerinin esas tarihlerinin başında ve sonunda duruyorlar. Bu ayların hafiften sezon dışı olmaları nedeniyle kulüplerden tutun da oteller ve plajlara kadar pek çok yerde indirimler görebilirsiniz. Korkmayın, hava bu aylarda da yeterince sıcak ve deniz keyfiniz baltalanmayacak.

Arabanızla Gitmeyin

Her yere aracınızla gitmeyi seviyor olabilirsiniz. Fakat tatil yöresine otobüs veya uçakla giderek ekonomi yapabilir, ayrıca yol boyunca bir de direksiyon başında yorulmaktan kurtulabilirsiniz. Unutmayın ki hedefimiz dinlenmek, bu nedenle yorucu aktivitelerden uzak duruyoruz. Bunun yanında, sene içerisinde sürekli oturarak iş yapıyorsanız, arabanız olmadan bu tatili biraz hareket etme imkanına dönüştürün.

Bir Sene Önceden Planlayın

Oteller genellikle sezon yaklaştıkça daha pahalı oluyorlar ve uçak biletleri de tarih yakınlaştıkça cep yakıyorlar. Dolayısıyla tatilinizi eğer yapabiliyorsanız çok önceden planlayarak bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Hatta pazarlık şansınız bile daha yüksek olacaktır.

Online Servisleri Kullanın

Uçak ve otel ayarlamaları için pek çok en ucuz seçeneği sunan internet sitesi var. Bu siteleri kullanarak kendi yapabileceğinizden çok daha uygun fiyata seçenekleri inceleyebilirsiniz. Hatta otel rezervasyonlarından pay alan bu servisleri kullanarak rezervasyon yapabilir, daha sonra oteli arayarak site üzerinden değil direkt olarak otelin kendisinden odanızı kiralayabilir, komisyon farkını fiyattan düşmelerini talep edebilirsiniz.

İki Senede Bir Yapın

Eğer çok ucuz bir tatilin sizi kesmeyeceğini düşünüyorsanız, tatilinizi yapmak için kendinizi zorlamayın ve bu senenin parasını gelecek senenin parasına ekleyerek ikinci senelerde tatil yapın. Böylelikle her şeyden tasarruf etmenize gerek kalmadan yine de ekonomik sayılabilecek bir tatil yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.