Tüp bebek tedavisinde hazırlık aşaması nelerdir?

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE HAZIRLIK AŞAMASI NELERDİR?

Yayın Tarihi30 Aralık 2013 | ANNE ÇOCUK SAĞLIĞI

Op. Dr. Serdar Koç tüp bebek tedavisine hazırlık hakkında bilgi veriyor.

Tüp bebek tedavisinde hazırlık aşaması nelerdir?

İnfertilite (kısırlık)probleminin kadınlarda görülme olasılığı yüzde 20 ila 40 arası değişir. Bu oran ise azımsanacak bir oran değildir. Hazırlık aşamasında ise çiftler çok temkinli olmalıdır. Doktorun kurallarının dışına çıkılmamaya özen gösterilmelidir. Eğer tüp bebek tedavisine karar verilmiş ise bu kararı çok dikkatli vermemiz gerekir. Çünkü bu tedaviden geri dönüşlerde olumsuz etkiler olabilir. Ama doktor kontrolünün dışına çıkmadığımız sürece bizi olumsuz bir sonuç beklemez.

Tüp bebek tedavisinde yumurtlama takibi nedir?

Yumurtlama takibi demek kadınların en doğurgan oldukları zamanlar demektir. Bu sayede kadınların gebe kalma ihtimalini artırmış oluruz. Eğer bir kadın yumurtlama döneminde gerçekleşen birleşmeler gebe kalmaya daha müsait birleşmelerdir. Çünkü yumurta kalitesi olduğundan çok daha fazla değerlere yükseldiği için gebe kalma ihtimali oldukça yüksek olur. Tüp bebek tedavi yönteminde de, kadınların yumurtlama dönemleri tercih edilir ki gebe kalma şansı yüksek olsun

Tüp bebek merkez seçiminde gerekli unsurlar nelerdir?

   Tüp bebek merkezi seçimi ailelerin beklide en zor verdikleri seçimlerden birisidir. Çünkü güvenilir insanlar bulmak o kadar da kolay değildir. Ama güzel bir araştırma yaptıktan sonra hangi doktorun ne kadar başarı oranı var hangi hastanenin tedavi süreci daha uzun veya hangi tüp bebek merkezi hijyenik açıdan bize göre daha uygun geliyorsa içimizde o denli rahat olur. Sonuçta tüp bebek merkezleri bize verdikleri hizmet kadar güvenilir olurlar. Tüp bebek merkezi nasıl seçilir? başlıklı yazımda tüp bebek merkezi seçimi hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.