Tonik Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır

TONİK NE İŞE YARAR, NASIL KULLANILIR?

Yayın Tarihi05 Şubat 2016 | KOZMETİK BAKIM

Makyaj yapmayı seven kadınların kesinlikle yanlarında bulunması gereken ürünlerden bir tanesi de tonik ve sizler için tonik ne işe yarar ve tonik nasıl kullanılır sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız. Zira makyajın en önemli parçalarından birisi olmasına rağmen pek çok kişi tarafından kullanılmaması, ilerleyen zamanlarda yaşanan cilt problemlerinin de en büyük sebepleri arasında.

Makyajınızı gün içerisinde kullandıktan sonra eve geldiğinizde onu yüzünüzden temizlemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Pek çok kadın bu makyaj temizleme seansını biraz gelişigüzel bir şekilde temizlik ürünlerini kullanarak gerçekleştiriyor ve bu nedenle aslında yüzünde binlerce makyaj artığını bırakıyor. Zira makyajda kullanılan malzemeler o kadar da kolay çıkan malzemeler değiller ve buna bir de yüzümüzün kendi ürettiği yağ ile deri artıkları ekleniyor.

Tonik, makyaj temizliğinin ardından yüzünüzde kalan en son artıkları da tamamen temizleyebilen önemli bir madde. Dolayısıyla makyaj temizliğiniz bittikten sonra tonik uygulamasını da yaparak zararlı maddeleri yüzünüzden uzaklaştırmalısınız. Bunu gerçekleştirebilmek için tek yapmanız gereken toniğinizi bir yüz temizleme pamuğuna sıkmak ve daha sonra yüzünüzün üzerinde hafifçe gezdirmek. Bastırmadan ve sadece yüzünüzde gezdirerek yaptığınız bu temizliğin ardından pamukta o kadar çok artık göreceksiniz ki, toniğin doğru bir karar olduğunu anlayacaksınız.

Yağlı cilde sahip olanlar alkollü tonikleri tercih edebilir, kuru cilde sahip olanlar ise alkolsüz olan toniklere göz atabilirler. Çünkü alkollü toniklerin içerisindeki alkol, yüzünüzde kalan yağ artıklarını oradan sökebilmek için üretiliyorlar fakat bu durum kuru ciltlerde fazla kuruluk ile sonuçlanabilir. Toniğinizi uyguladıktan sonra cildinizi bol suyla yıkamanız gerekiyor ve eğer pamukta çok fazla artık varsa bir tur daha tonik uygulamanız faydanıza olacaktır. Tabii ki yüzümüzde tonik bırakmamak için her zaman bol suyu unutmuyoruz.

Toniğin cildi sıkılaştırıcı etkisi de makyajsız olduğunuz zamanlarda gözeneklerinizin kirlerle dolmasına engel olacaktır. Fakat tüm bu temizlik işlemlerinin ardından cildinize uygun bir nemlendirici krem kullanmanız gerekiyor. Zira makyajsız olduğunuz zamanlarda cildinizin kendini toplaması ve iyileştirmesi lazım. Bu iyileşme süreci ise varolan nem ile sağlandığından kesinlikle doğru nemlendirici ürünü tedarik etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.