Tırnak Süsleme Nasıl Yapılır

TIRNAK SÜSLEME NASIL YAPILIR?

Yayın Tarihi16 Aralık 2016 | KOZMETİK BAKIM

Tırnak süsleme bir kaç senedir popülerliğini korumaya devam ediyor ve pek çokları tarafından nail art olarak da biliniyor. Fakat süslü, güzel görünen tırnakları gören pek çok kişi, maalesef bu işin zor bir şey olduğunu sanıyor ancak tırnak süsleme işi o kadar da zor olmadığı gibi onu yapabilmek için başkalarına muhtaç da değilsiniz. Tırnak süsleme nasıl yapılır diyenler için bu işin püf noktalarından biraz bahsetmeye karar verdik. Tırnak süslemenin farklı tarzları var ve biz de bu tarzlarda kullanılacak malzemeleri ayrı şekilde değerlendirdik.

Bol renkli ve hızlıca hazırlanabilir bir tırnak süsleme isteyenlerin tek yapmaları gereken şey iki veya üç farklı ojeyi aldıktan sonra bunları bir makyaj çubuğu kullanarak tırnakların üzerine uygulamak. Örneğin tırnağın diplerine mavi renk sürdükten sonra uç kısımlarına daha beyaza kaçan bir renk uygulayabilir, en son olarak şeffaf ve simli bir katmanı da normal oje fırçası kullanarak üste bir koruma katmanı ekleyebilirsiniz. Unutmayın ki tırnak süslemede boyanın standart ojeler gibi tamamen dümdüz olması gerekmiyor. Makyaj çubuğununun süngerli ucu tırnaklarınıza üçüncü bir boyut ve derinlik katacaktır.

Bir diğer seçenek ise tırnaklarımızın üzerine doğrudan harfler, sayılar ve şekiller işlemekten geçiyor. Bunu yapabilmek için ilk önce tırnaklarınızın üzerine dümdüz bir şekilde mat bir oje uygulaması yapmalısınız. Ojenin rengi ise sizin zevkinize göre değişir ancak üzerine en kolay şekil çizilebilen oje mat siyah veya mat koyu kahve olduğu için bu şekilde ilerlerseniz biraz daha rahat edebilirsiniz. Ardından kalıcı tebeşir kullanarak istediğiniz şekli hazırlayabilir, en üste koruyucu bir katman da sürebilirsiniz ama kalıcı tebeşir olduğu için sürmeseniz de olur.

Noktalı desenler de bir hayli popülerler ve onları yapmak için tek yapmanız gereken şey ojenizi sürdükten sonra bir kürdan kullanarak farklı renklerde ojeleri tırnaklarınızın üzerine noktalar şeklinde damlatmak. Taban rengini yine kendiniz tercih edebilirsiniz ancak beyaz üzerinde puantiyeler en güzel sonucu vereceklerdir.

Tırnaklara oje sürdükten sonra kurumadan onları bir gazeteye bastırarak gazetedeki yazıları tırnağa geçirme gibi bazı sıradışı yöntemler de tercih ediliyor ancak bunlar tırnak süslemenin biraz ileri aşaması olduğu için kendi başınıza başarıyla yapma ihtimaliniz bir hayli düşük. Bu nedenle hiç risk etmeden daha basit çözümler ile tırnaklarınızın güzelliğini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.