Ten Rengine Göre Ruj Renkleri

TEN RENGİNE GÖRE RUJ RENKLERİ

Dudaklar hem kadınlarda hem de erkeklerde yüzdeki en dikkat çekici noktalar arasındalar ve genellikle konuşmalarımız sırasında dudaklarımızın hareketleri oldukça dikkat çeker. Dolayısıyla dudaklarımızın en iyi görünüme sahip olması ve bakımlı görünmeleri, kişisel olarak daha etkileyici olmamıza doğrudan katkı sağlıyor. Lakin bu noktada kadınlar için ruj seçimi çok önemli hale geliyor. Ten rengine göre ruj renkleri hususunda bilgi sahibi olursanız kendinize en gidecek ruj rengi tercihini yapabilirsiniz.

Ülkemizdeki bireyler genellikle buğday bir tene ve kumral saçlara sahip oluyorlar ve bu nedenle oldukça şanslılar. Zira bu ikiliye sahipseniz neredeyse her renk ruju başarıyla taşıyabileceğiniz söylenebilir fakat dişleri inci gibi beyaz olmayanlar çok koyu renk rujlardan kaçınmalılar çünkü koyu renk rujlar diş rengindeki problemleri öne çıkarıyorlar. Ağır gecelerde kırmızı, günlük kullanımda pembe ve plajda ise şeftali rengini tercih edebilirsiniz.

Buğdaya nazaran daha esmer bir teniniz ve siyah saçlarınız varsa ülkemizde en sık görülen ikinci gruba dahilsiniz demektir. Esmer tenlilerde genellikle kırmızının biraz koyu tonları mükemmel bir uyum yakalıyor. Pembe de tercih edilebiliyor ancak çok açık pembe ve parlak rujlardan kaçınmanız gerekli. Eğer ağır bir geceye gidiyorsanız kahverengi tonlarına da göz atabilirsiniz.

Beyaz ten sarı saç ikilisi ise genellikle günlük hayatta hafif ruj renklerine uyumlu. Dolayısıyla günlük kullanımda pembe, şeftali gibi açık renklerin pastel olanlarını tercih edebilirsiniz. Eğer gece için hazırlanıyorsanız aynı renklerin parlak olanları da tercih edilebilir. Kırmızı bu kombinasyonda aşırı iddialı duruyor ve kıyafetinizin rengine uyumlu olacaksa ve kalın dudaklarınız varsa tercih edebilirsiniz ancak yine de dikkatli olun. Turuncu ve altın rengi rujlar ise sizi soluk göstereceğinden kaçınmalısınız.

Beyaz ten ve kızıl yahut siyah saç ikilisi ise genellikle sadece parlatıcı ile idare edebiliyor. Zira bu ikilide dudakların kendi rengi bir hayli uyumlu oluyor. İlla ki bir şeyler sürmek istiyorsanız şeftali, portakal, kahverengi gibi tonları deneyebilirsiniz ancak kırmızıdan uzak durun çünkü saçlarınız siyah veya kızıl olduğundan kırmızı ruj cildinizi iyice solgun gösterecektir. Özel gecelerde de kırmızı kesinlikle uzak durmanız gerekenler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.