Takma Tırnak Nasıl Takılır ve Çıkarılır

TAKMA TIRNAK NASIL TAKILIR VE ÇIKARILIR?

Yayın Tarihi22 Ocak 2018 | ESTETİK CERRAHİ

Takma tırnaklar son yıllarda giderek daha popüler hale geldiler ve tırnaklarını özel günler için hazır tutamayanlar için çok güzel birer çözüm olarak karşımıza çıkıyorlar. Bilhassa tırnak bakımını aksatanlar, takma tırnaklar sayesinde hem normal tırnak görünümünde yeni tırnaklara kavuşabiliyorlar, hem de bol süslemeli ilginç görünen takma tırnakları da tercih edebiliyorlar. Takma tırnak nasıl takılır ve çıkarılır sorusu ise genellikle bilinmiyor ve boşu boşuna kuaförlerin bu işi yapması için onlara ücret ödüyoruz. Sizler için takma tırnağa dair tüm bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik.

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Takma tırnağımızı takmak için sahip olmamız gereken bir kaç tane malzeme mevcut. Bu malzemelerden birincisi tabii ki istediğimiz türde bir takma tırnak. Bunun yanında tırnak makası ve törpümüzü, ayrıca takma tırnak yapıştırıcımızı ve asetonumuzu da kenarda hazır bulundurmamız gerekiyor. Kusursuz bir uygulama için biraz emek vermeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Dilerseniz bu konuda bir aile bireyinden de yardım alabilirsiniz.

İlk olarak tırnaklarımızın üzerindeki tüm yağ ve diğer görünmeyen kirleri temizlemek için asetonumuzu bir pamuk yardımıyla tırnaklarımıza uyguluyoruz. Asetonla tırnak temizliğinden sonra biraz kurumasını bekliyor, ardından da tırnak derilerimizi törpümüzü kullanarak olabildiğince diplere doğru ittiriyoruz. Bunun ardından önce takma tırnağımızı bir deneyerek yapışınca nasıl duracağını da gözlemlemeyi unutmuyoruz.

Bunun ardından takma tırnağımızın arka yüzüne yapıştırıcımızı sürüyoruz ve onu güzelce takma tırnağın üzerine yayıyoruz. Takma tırnağımızı dip kısmından başlayarak gerçek tırnağımızın üzerine yapıştırıyor, içerisindeki hava kabarcıklarını dışarı çıkartmak için güzelce bastırıyoruz. Yaklaşık olarak yarım dakikalık bir süre tırnağın yerine yapışması için yeterli oluyor. Elbette tırnak kuruduktan sonra tırnak makası ve törpümüzü de kullanarak dilediğimiz şekli vermekte, hatta üstlerini boyamakta özgürüz.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Takma tırnağı çıkartması takmaktan daha zor denilebilir. Bunun için aseton, vazelin, bir tane kase, sıcak su ve pamuk malzemelerine ihtiyacımız bulunuyor.

İlk olarak sıcak suyumuzu ve asetonumuzu kasemizin içerisine eşit olacak şekilde döküyor, parmaklarımızı bu karışımın içerisine koyduktan sonra on beş dakika kadar bekliyoruz. Bekleme süremizin sonunda tırnağımızın alt kısmında bir çubuk kullanarak onu yukarı kaldırıyor ve sakince yerinden çıkartıyoruz. Bu işlemi tüm tırnaklarımız için uygulamamız gerekiyor.

Dilerseniz daha sonra vazelin masajı uygulayarak yıpranmış olan tırnaklarınızın biraz bakımını da sağlayabilirsiniz. Takma tırnak uygulamasını tırnaklarınıza sürekli uygulamaktan kaçınmalı ve gerek duymadıkça takmamalısınız. Zira takma tırnakların içerisindeki yapıştırıcı malzemeler bir süre sonra gerçek tırnaklarınıza geri dönülmesi uzun sürecek zararlar vereceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.