Takma Tırnak Kullanımı, Nasıl Yapıştırılır

TAKMA TIRNAK KULLANIMI, NASIL YAPIŞTIRILIR?

Her ne kadar genellikle yüzümüzdeki makyaja, kilomuza ve giyim kuşamımıza dikkat etsek de sürekli olarak tırnak ve el bakımımızı yapmayı aksatırız. Dolayısıyla bakımsız kalan tırnaklarımız, hele bir de tırnak yeme alışkanlığımız varsa maalesef diğer uğraşlarımızın boşa gitmesine neden olur. Günlük hayatta pek sıkıntı çıkarmayan bu durum, güzel görünmeniz gereken bir gecede maalesef güzelliğinizin gölgelenmesine neden olacaktır. Dolayısıyla kozmetik dünyası takma tırnaklar sayesinde bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışıyor ve son yıllarda takma tırnak talebinde de büyük artış var.

Takma tırnak kullanımına dair pek çok soru akıllarda mevcut ve özellikle takma tırnak nasıl yapıştırılır sorusu zihinleri meşgul ediyor. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan takma tırnağa dair bildiklerimizi sizlere aktaralım.

Takma tırnaklarınızı yerlerine takmadan önce orijinal tırnaklarınızın ojeden tamamen arındırılmış, temizlenmiş ve kuru bir şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Bunlar gerçekleştirilmediğinde tırnaklar tam olarak yerlerine oturmayacaklardır. Daha sonra takma tırnakların iç kısımlarına özel yapıştırıcısını uygulamalı ve tırnaklarınızın üzerine yerleştirmelisiniz. Eğer tırnaklarınıza oturmuyorsa uygun şekilde törpüleyerek daha iyi bir şekilde oturmasını sağlayabilirsiniz.

Tırnaklar takıldıktan sonra bir dakika boyunca bir miktar baskı uygulamalı ve böylece yapıştıklarından emin olmalısınız. Unutmayın ki en az yarım saat boyunca tırnaklarınızı kullanmamanız gerekiyor ve kullanırsanız tırnak yapıştırıcısının gevşemesi gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Elbette bu noktada gerçekçi beklentilere sahip olmak gerekiyor. Takma tırnaklarınızın sonsuza kadar orada duracağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz ve günlük kullanımda en fazla bir kaç gün dayanacaklarını unutmayın. Genellikle özel günler ve geceler için hazırlanan takma tırnaklarınızı, gün sonunda çıkartmak için ellerinizi ılık suda bekletebilir ve yapışkanın gevşemesini sağlayabilirsiniz.

Eğer takma tırnakların gereksiz uzunlukta olduğunu düşünüyor ve törpüleme, kesme gibi işlemler yapmak istiyorsanız bunu kesinlikle tırnağı takmadan önce yapmanız gerektiğini unutmayın. Takıldıktan sonra yapılan rötuşlar gün içerisinde tırnakların zayıflamasına neden olacaktır.

Aynı zamanda maalesef pek çok kadın, takma tırnaklarını günlerce takılı durumda bırakmaktadır ve gerçek tırnaklarının bu şekilde ne hale geleceğini düşünmemektedir. Hem nefes alamayan hem de japon yapıştırıcısı gibi bir kimyasala maruz kalan gerçek tırnaklarınızı korumak için, takma tırnaklarınızı bir iki günden fazla sürelerle kullanmaktan kaçınmalısınız.

4 Responses to TAKMA TIRNAK KULLANIMI, NASIL YAPIŞTIRILIR?

 1. Zeynep diyor ki:

  Tırnağı yapıştırıyorum ancak kuruduktan sonra içindeki yapıştırıcı tırnağın üzerinden belli oluyor yuvarlak boloncuklar bunların olmaması için ne yapmalıyım

 2. yagmur diyor ki:

  Takma tırnak yapıstırıcım donmus daha hiç kullanmamistim nasıl kullanılabilir hale geri getirebilirim lütfen yardım ??
  Sıcak suyu denedim ama çözülmedii

 3. Anonim diyor ki:

  Takma tırnk cktıktan sonra bı kez daha kullnlrmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.