Spor Besinleri Alırken Dikkat Nelere Dikkat Etmeliyiz?

SPORCU BESİNLERİ ALIRKEN DİKKAT: NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Yayın Tarihi18 Ağustos 2017 | BESLENME

Spor, vücudumuzun önemli olan bir ihtiyacıdır ama bazı insanlar bunu bir iş olarak ya da bu konuda yetenekli oldukları için yapıyorlar. Bunun için de vücutlarının bazı besinlere diğer insanlardan çok daha fazla ihtiyacı oluyor. Örneğin protein tozları, karbonhidratlar, amino asitler, vitaminler, kreatinler  sporcular için önemli besin maddeleridir..

Sporcuların besin takviyesi seçerken nelere dikkat etmeleri gerekir?

Kas gelişimine yardımcı olan sporcu besinleri, her kişinin bünyesine göre değişiklik gösterir. Takviye besinlerin her insanın bünyesine yararlı olacağı kesin değildir bunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Sporcu besini satış yapan yerlerin ne kadar güvenilir olduğuna ve kalitesine dikkat etmeliyiz. Tam anlamıyla kaliteli olmayan ürünler istenildiği gibi sonuçlar vermeyebilir. Dikkat edilmesi gereken bir durum da ürünün fiyatıdır ucuz olan ürünler genellikle daha düşük kalitede olurlar. Marka seçiminde NovaBazar.com sitesinde satılan Hardline ürünlerine bakabilirsiniz.

Hardline Progainer 5000 Gr + Shaker

Spor Besinleri Alırken Dikkat Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Zengin Whey ve bitkisel protein içeriğine sahip olan Hardline Progainer 5000 Gr + Shaker son yılların en popüler karbonhidrat/gainer ürünü haline gelmiştir. Kullanan sporcunun hem karbonhidrat hem de günlük protein ihtiyacını ciddi miktarda karşılamaktadır. Hardline Progainer 5000 Gr + Shaker kullanım esansında normal beslenmenize dikkat etmelisiniz. Novabazar.com’ da çikolata, çilek ve muz aromaları mevcuttur.

Hardline Whey 3Matrıx 908 Gr

Spor Besinleri Alırken Dikkat Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sporcuların en çok kullandığı proteindir. Hardline Whey 3Matrıx 908 Gr her porsiyonda 35.3 gram protein kazanmış olursunuz. Whey protein konsantresi, izolatı, hidrolizatı, düşük yağ ve karbonhidrat içerir. Novabazar.com’ da çikolata ve çilek aromaları mevcuttur.

Hardline Whey 3Matrıx 2300 Gr

Spor Besinleri Alırken Dikkat Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hardline Whey 3Matrix son dönemin en başarılı Whey protein ürünlerinden birisidir. 3Matrix adı içeriğinde bulunan 3 farkli Whey proteininden gelmektedir.  Hidrolize, Izole ve Konsantre Whey proteini içeren 3Matrix antrenman öncesi ve sonrası için uygun bir üründür.

Hardline Nox2 1090 Gr.

Spor Besinleri Alırken Dikkat Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kas yapımına, performans, kuvvet ve kasların yenilenmesine Hardline Nox2 1090 Gr. yardımcı olur. Uzun süreli enerji üretimini sağlar.

Hardline Creapure 500 Gr.

Spor Besinleri Alırken Dikkat Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Güç ve Enerji artışı için en uygun ürünlerden biri olan Hardline Creapure 500 Gr. Protein sentezinin artışına yardımcı olmaktadır. Kasların büyümesinde oldukça etki sağlamakta. Spor yapmayan insanlar içinde önerebileceğimiz bir üründür.

Hardline KGT (Kreatin Glutamin Taurin) 1000 Gr.

Spor Besinleri Alırken Dikkat Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Spora başlamadan 30 dakika önce bu ürünü kullanırsanız kaslarınızın normal koşullarda spor yapan insanlardan çok daha hızlı geliştirmiş olursunuz. Hardline KGT (Kreatin Glutamin Taurin) 1000 Gr‘ın içerisinde karbonhidrat karışımı, kreatin monohidrat ve benzeri ürünler bulunmaktadır. Bu ürünü novabazar.com’dan satın alabilirsiniz.

Hardline Kreatın % 100 Mıkronıze 300 Gr.

Spor Besinleri Alırken Dikkat Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sporcuların enerji ihtiyaçları ve protein ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabileceği Hardline Kreatın % 100 Mikronize 300 Gr. Sizin için en uygun sporcu besinidir  ve içerisinde bol miktarda kreatin monohidrat bulunur.

Hardline Trıbulus Terrestrıs 100 Kapsül

Spor Besinleri Alırken Dikkat Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sporcular için sabah ve akşam yemekle beraber kullanılmalıdır. Hardline Trıbulus Terrestrıs 100 Kapsul bu ürün sporcular için tavsiye gıdadır, sporcuların hayatları yoğun tempoda ve antiramanda geçtiği için tavsiye gıda kullanmaları gerekebilir bundan dolayı bu ürünü tavsiye edilir.

Hardline Amino Full 300 Tablet

Spor Besinleri Alırken Dikkat Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sporculara enerji vermeye ve kas yapmalarına yardımcı olacak Hardline Amino Full 300 Tablet protein, kreatin monohidrat, tuarin ve kafein içermektedir. Bu ürünü kullanan sporcuların normal spor yapan insanlara göre daha kolay kas yapmış olurlar.

Hardline Glutapure 500 Gr.

Spor Besinleri Alırken Dikkat Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Protein sentezine ve kas yapmaya oldukça yardımcı olan Hardline Glutapure 500 Gr. Spor gıdasını antrenman sonrası ve yatmadan önce olmak üzere günde 2 defa kullanırsanız kolaylıkla kaslarınızı geliştirmiş olursunuz.

Listedeki tüm ürünlere ve daha fazlasına Novabazar sporcu besinleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılarımız

GEBELİK ÖNCESİ SAĞLIK İÇİN BESLENME TAVSİYELERİ... Bir çocuk sahibi olmak neredeyse her ailenin en büyük istekleri arasında yer alıyor. Doğumundan itibaren pek çok sorumluluğunu alacağınız bir bebeğin ...
GENÇ VE SAĞLIKLI KALMANIN YOLLARI NELERDİR Genç, sağlıklı ve zinde kalmak hem kadınların hem de erkeklerin her zaman sahip olmak istedikleri özelliklerden bir tanesi. Her ne kadar zamana yenilm...
ZAYIFLAMA HAPLARI VE ÇAYLARI ZARARLI MIDIR Zayıflamak ve kilo vermek hem erkek hem kadın herkesin bir şekilde üzerine kafa yorduğu konulardan.  Zayıflama hapları ve çayları ise çoğunlukla bilin...
SAĞLIKLI BESLENME PROGRAMI LİSTESİ Vücudumuz bizim için çok değerli ve bu vücudu sağlıklı bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanmak için dikkat edebileceğimiz kurallardan en kolayı sağl...
KİLO VERMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER Fazla kilolar neredeyse herkesin hayatının bir döneminde ettiği şikayetler arasında ilk sıralarda. Bu fazla kiloları vermek için yapılması gerekenler ...
BAYRAMDA SAĞLIKLI BESLENME NASIL OLUR Kurban bayramında kesilen kurbanlar, tanıdıklardan, eşten dosttan gelen etler her ne kadar lezzetli olsalar da bunları tüketirken yapılan yanlışlar ba...
KİLO ALMAK İÇİN NE YAPMALI Her ne kadar pek çok kadın nasıl daha fazla kilo verebileceğinin sırlarını arasa da onların tam tersine kilo almak için ellerinden geleni yapan kadınl...
KOLANIN ZARARLARI NELERDİR Kola tüketimi özellikle çocuklar ve gençler tarafından yoğun olarak gerçekleştirilse de reklam kampanyaları, uygun fiyatlar ve değişen alışkanlıklar n...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.