Sir Ağda Nedir, Nasıl Kullanılır

SİR AĞDA NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Yayın Tarihi27 Ocak 2018 | KOZMETİK BAKIM

Sir ağda özellikle tüylerini yeni yeni almaya başlayan genç kızların kafasını biraz karıştırıyor ve bunun yanında daha önceden farklı yöntemlerle tüylerini almış olanlar da onun ne olduğundan biraz habersiz olabiliyorlar. Günümüzde en popüler tüy alma yöntemlerinden birisi olan sir ağda, sağlıklı olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor ve bu nedenle hiç denemediyseniz ona bir göz atmanız kesinlikle gerekli. Sir ağda nedir, nasıl kullanılır diyenler için elimizdeki bilgileri size sunmaya karar verdik.

Sir ağda, çam reçinesinden üretilen bir epilasyon ürünüdür ve ısındığı zaman akışkanlık kazanmasına rağmen oldukça da yapışkandır. Onun bu özelliği ise tüyleri etkili bir şekilde almaya yardımcı olmaktadır. Sir ağdanın faydalarını kısaca bir listelemek gerekirse;

  • Elde edilen sonuç mükemmel denilebilir
  • Normal ağdanın aksine şeker içermez ve bu nedenle kıl köklerini güçlendirmez
  • Uzun süreli kullanımda kıl köklerini zayıflatır ve tüy oluşumunu azaltır
  • Doğal bir peeling etkisi sağlar
  • Kıl dönmesi, batık gibi problemlerin önünün alınmasını sağlar
  • Doğal bir malzemeden yapıldığından zararlı değildir
  • Belli başlı bölgeler hariç her yere uygulanabilir

Sir ağda hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilir ancak meme başı ve sakal gibi bölgelerden onu uzak tutmak gerekir çünkü buralarda tahrişe sebep olabilir. Sir ağda kullanmanın en büyük faydası, uzun vadede tüylerinizin giderek azalma trendine girecek olmasıdır. Dolayısıyla her defasında ona daha az ihtiyaç duyma ihtimaliniz mevcut.

Sir ağdayı uygulayabilmek için sir ağda ısıtıcısı veya sir ağda makinesi adı verilen bir cihaza ihtiyacınız var. Bunun yanında sir ağda kağıdı ve sir ağda yağı olarak adlandırılan ürünler de gerekli. Cihaz sir ağdanın ısıtılmasını ve böylece akışkan olmasını sağlarken, kağıt ile cildiniz üzerindeki sir ağdayı çekebiliyorsunuz. Lakin bunun ardından cilde destek olması için yağını da sürmeniz gerekiyor. Bu yağ hem cildi nemlendiriyor hem de cilt üzerinde kalan sir ağda artıklarının ortadan kalkmasını sağlıyor.

İlk kullanımlardan üç haftada bir onu uygularken, beş seansın ardından bir buçuk ayda bir uygulayabiliyorsunuz. Tüyleriniz haftalar geçtikçe daha az çıkacakları için ona ihtiyacınız da azalacaktır. Her ne kadar ekipman olarak biraz zahmetli gibi görünse de uzun vadede tüylerinizi çok nadiren almanızı gerektireceği için onu kesinlikle değerlendirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.