Silikon Taktırmak İstiyorum

SİLİKON TAKTIRMAK İSTİYORUM

Silikon taktırmak istiyorum cümlesini özellikle göğüslerinin boyutlarından memnun olmayan pek çok kadın telaffuz ediyor ancak maalesef kendinde gereken cesareti bulup da bunu yaptırabilenlerin adedi de bir o kadar az. Ancak teknolojinin ve imkanların gelişmesi sayesinde her geçen gün daha fazla kadın bu konuda cesur adımlar atabiliyor. Zira hem implantlarda ciddi gelişmeler mevcut hem de bilgisayarlı sistemler sayesinde bazen sonuçları önden görmek bile mümkün oluyor.

Silikon taktırmak isteyen kadınlar ilk olarak tam olarak ne istediklerine iyi bir karar vermeliler. Zira bazıları için makul miktarlarda bir büyüme kabul edilebilir durumdayken, bazı kadınlar bir bedenden ziyade iki veya daha fazla beden büyüme istiyorlar. Dolayısıyla tam olarak hedefinizi belirlemeniz, doktorunuzla olan görüşmelerinizde size fayda sağlayacaktır.

Elbette kendi isteğiniz çok önemli ancak doktorunuzun önerilerini de kesinlikle gözardı etmemelisiniz. Zira onlar her gün silikon operasyonları gerçekleştiriyorlar ve hangi beden tarzına hangi boyutta memelerin uygun olacağını oldukça iyi biliyorlar. Bilhassa çok ince ve narin yapıdaki kadınların büyük boyutlarda göğüsler istemeleri, zaman zaman kötü sonuçların ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Bu yüzden istediğiniz sonucun belirlenmesi konusunda sadece kendi kararınızı göz önüne almamalı, doktorunuzun da tavsiyelerine kulak vermelisiniz.

Göğüs büyütme için kullanılan silikonlar geçmişte biraz standart şekillerdeydiler ancak günümüzde farklı ihtiyaçlar için farklı boyutlar tercih edilebiliyorlar. Bazıları için yuvarlak şekilli silikonlar ideal olurken, bazılarında ise damla şeklinde silikonlar daha iyi olabiliyorlar. Elde etmek istediğiniz meme şekline göre doğru tercihin yapılması gerekiyor. Ayrıca son dönemlerde yüzeyi pürüzlü olan silikonlar tercih ediliyorlar ve böylece kapsül kontraksiyonu riski de ortadan kalkıyor. Bu risk yüzeyi pürüzsüz silikonlarda daha fazla.

Ayrıca silikon taktırdıktan sonra doktorunuzun size takılan proteze ait bir kimlik kartını vermesi gerekiyor. Bu kimlik kartı üzerinde takılan silikonun markası, seri numarası ve boyutuna dair bilgiler mevcut oluyor. Dolayısıyla lisanssız bir şekilde yani merdivenaltı yerlerde silikon uygulaması yapan sözde uzmanlardan uzak durmalı, lisanslı bir muayenehanede işlem yapanları tercih etmelisiniz. Bu konuda yapılan dolandırıcılıklar maalesef maddi kayıpların yanında manevi kayıplara da sebep olabiliyor, fiziksel rahatsızlıklara davetiye çıkarıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.