Silikon Taktırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SİLİKON TAKTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Silikonlar ya da diğer adıyla meme implantları, uzun yıllardır göğüs boyutlarından memnun olmayan kadınların bir numaralı tercihleri arasında yer alıyorlar ve aradan geçen seneler içerisinde bu malzemelerin hem kaliteleri arttı hem de implant yerleşiminde yeni teknikler ortaya çıktı. Yani artık silikon taktırmak yirmi yıl öncesine göre çok daha güvenli ve daha güzel sonuçların alınmasına da yardımcı oluyor. Fakat yine de silikon taktırırken dikkat edilmesi gerekenler hususunda bilgili olmak gerekli. Zira pek çok kadın yanlış tercihler neticesinde sonuçtan memnun olmuyor ve bu nedenle sıkıntılar yaşamaya başlıyor.

Silikon taktırmadan önce silikonun tam olarak boyutu ve yerleşimi konusunda doktorunuzla konuşmanız çok önemli. Eğer vücudunuza çok aykırı kaçacak bir tercih yapacak olursanız, silikonlu olduğunuz çok belli olur ve bunun yanında anatomik olarak da sıkıntılar yaşamaya başlarsanız. Ne kadar büyük o kadar iyi felsefesini bir kenara koymak gerekli çünkü bilhassa genç yaşlardaki kadınlar bu hatayı yapmaya daha meyilli oluyorlar. Sizin için en uygun meme boyutunu uzmanınız bilgisayar desteğiyle birlikte göstermeye çalışacaktır ve onunla iletişiminizi doğru bir şekilde kurmanız, olmayacak bir boyutta inat etmemeniz gerekiyor.

Tabii ki silikonu takacak olan estetik uzmanın deneyimli ve gerçekten bir uzman olması gerekiyor. Bazı güzellik merkezleri, sahte doktorlar ile birlikte çalışıyor ve kadınların hayatını riske atıyorlar. Bu yüzden uzmanınızdan diplomasını istemeyi unutmayın ve referansı olan uzmanlarla çalışmayı aklınızdan çıkarmayın. Eğer herhangi bir konuda şüpheye düşecek olursanız da bu hayatın sonu değil, kendinize yeni bir estetik cerrah bulmak için araştırmalara başlayın.

Memelere takılan implantların her birinin kendine ait bir kimlik belgesi bulunuyor ve bu belgede protezin markası, boyutları, seri numarası yazılı oluyor. Eğer bu kimlik belgesi size sunulamıyorsa ürünün kalitesi hakkında şüpheye düşebilirsiniz. Ayrıca pürüzlü şekle sahip silikonlar vücut tarafından daha kolay kabul edilirken, silikonun şekli ise istenen meme görünümüne göre değişiklik gösterebiliyor. Hangi şeklin daha iyi sonuç vereceğini doktorunuzla birlikte ortak bir şekilde kararlaştırmalısınız.

Uzman bir el tarafından takılan silikon herhangi bir patlama ya da sıkıntıya sebep olmadığı gibi emzirmeye de engel olmayacaktır ve kanser riskine de sebep olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.