Silikon Doğal Durur mu

SİLİKON DOĞAL DURUR MU?

Meme silikonları ya da diğer adıyla göğüs silikonları, onlarca yıllardır estetik tıp camiasının başarıyla uyguladığı implantlar arasında yer alıyorlar ve bu sayede pek çok kadın göğüslerinde istediği görünüme kavuşabiliyor. Fakat elbette yıllar içerisinde meme silikonlarının uygulanış yöntemleri ve üretim tekniklerinde büyük değişimler de yaşandı. Bunun temel sebebi ise silikonların çok daha doğal ve iyi görünen bir şekilde olmalarını sağlamak, ayrıca bunu yaparken sağlık anlamında da yan etkilerden daha fazla ayrılabilme çabası. Silikon doğal durur mu diyen kadınlar için bu işin bir kaç temel noktasına değinmeye karar verdik.

Öncelikle, silikonlarınızın ne kadar doğal duracaklarının biraz sizin beklentileriniz ve doktorun önerileri ile belli olacağını unutmamalısınız. Zira bazı hastalar maalesef vücutlarına ve mevcut göğüs boyutlarına hiç uymayacak tarzda silikonlar talep edebiliyorlar ve bir anda bir kaç boyut birden büyütmek istiyorlar. Bu durum ise zaten az olan meme dokusunun içerisine oldukça fazla miktarda silikon yerleştirilmesini gerektiriyor ve neticesinde yapay bir görünüm ortaya çıkabiliyor.

Bu sorunun en temel sebebi hastaların doktorların görüşlerinin aksi yönde istek belirtmeleri ve doktorların da hastaların isteğine boyun eğmek zorunda kalmaları. Halbuki estetik uzmanlar, yıllardır bu işi yapıyorlar ve hangi şekil ve boyuttaki memeye hangi silikonun kullanılması gerektiği konusunda hayli yetkin durumdalar. Dolayısıyla operasyon öncesinde doktorunuzla olan görüşmelerinizde gerçekçi bir değerlendirme yapmalı, onun görüşlerini de dikkate almalısınız.

Elbette silikon sonrasında oluşacak görünümde seçilen implantın şekli de oldukça fark yaratıyor. Bazı meme tiplerinde eski düz tip yuvarlak silikonları kullanmak ideal bir çözüm haline gelirken, bazılarında ise biraz daha damla şekilli silikonların kullanımı gerekebiliyor. Bu hususta memeye dair yapılan ölçümler ve bilgisayar simülasyonları, fikir verecek durumda oluyorlar.

Dolayısıyla fark edebileceğiniz gibi, silikonlarınızın doğal durma ihtimalleri oldukça yüksek ancak bu konuda aşırı beklentiler içerisinde olmak ve ciddi boyut artışları istemek, maalesef doğal görünümün oluşmasına engel olacaktır. İyi bir doktor hasta iletişimi ile bu problemlerin pek çoğunun üstesinden gelebilirsiniz. Son dönemlerde daha yumuşak bir his veren çeşitli implant türlerinin de ortaya çıkması, ayrıca memelere silikon yerine yağ enjeksiyonu gibi uygulamaların bulunması, seçeneklerinizi oldukça çoğaltıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.