Sevgilimi Kendimden Nasıl Soğuturum

SEVGİLİMİ KENDİMDEN NASIL SOĞUTURUM?

Yayın Tarihi16 Haziran 2016 | EVLİLİK

İlişkiler hayatımızın büyük bir parçası ancak maalesef her zaman beklediğimiz türden bir ilişkiye sahip olma ihtimalimiz olmuyor. Bazen karşımızdaki kişiyle daha fazla birlikte olmak istemiyoruz ancak onun bizi sevmesi nedeniyle kıyamadığımız da oluyor. Bu tip durumlarda sevgilimi kendimden nasıl soğuturum sorusunun cevabını bilmek de büyük bir önem kazanıyor.

Erkeklerin ilişkiler sırasında çok büyük planlar duymayı sevmediklerini biliyoruz. Sevgilisini kendinden soğutmak isteyen kadınlar, bu yöntemi kullanarak onları kendilerinden soğutabilirler. Tek yapmanız gereken gelinlik planları yapmak, evlenme takvimi oluşturmak ve hatta çocuk bakımı konusunda onunla konuşmak. Fakat bunun yaşını biraz almış erkeklerde çalışmama ihtimali olduğunu unutmayın, çünkü onlar da muhtemelen evlilik peşinde olacaklardır. Biraz daha 20’li yaşların başına yönelik bir strateji olduğu için dikkatli olun.

Kullanabileceğiniz bir diğer strateji ise, sevgilinizden sürekli olarak size rapor vermesini istemek. Pek çok erkek, özel hayatına dair tüm detayların kontrol edilmesinden hoşlanmaz ve onu kıskanma bahanesiyle darladıkça sizden uzaklaşacaktır. Pek çok kadın maalesef sevgilisini kaçırmak istemediği halde bu hatayı yapıyor.

Trip atmak da erkeklerin en sevmedikleri alışkanlıklardan bir tanesi. En ufak hatasında trip atar ve bunu bir süre devam ettirirseniz, bir süre sonra sizden soğuyacağı neredeyse kesin görünüyor. Lakin bu trip konusunu kesinlikle onu test etmek için kullanmayın çünkü ayrılmak istemediğiniz bir insandan ayrılmanıza da neden olabilir.

Yaşadığınız her sorundan onu sorumlu tutmak ve sorumlulukları ona yüklemek de bir seçenek. Böylelikle kendi hatalarınızı bile onun üzerine yıkabilir, bir süre sonra bundan bıkmasından dolayı sizden soğumasını sağlayabilirsiniz. Seven erkekler bile bir yerden sonra psikolojik baskıyı kaldırmakta zorlanacak ve sizden kaçmak isteyeceklerdir.

Erkeklerin hassas oldukları bir diğer konu ise ciddiye alınmak. Genellikle söylediklerinin ciddiye alınmasını isteyen ve bu konuda hassas olan erkekler, onu kaale almadığınız zaman biraz bozulabiliyorlar. Onu kendinizden soğutmak için dediklerini ciddiye almayın, yapma dediği şeyleri yapın ve gerekiyorsa onu toplum içerisinde, arkadaşlarının yanında utandırın. Erkeklerin hassas oldukları bu konularda kızlardan çok kolay soğudukları bilinen bir gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.