Sevgilim Narsist mi

SEVGİLİM NARSİST Mİ?

Yayın Tarihi24 Mart 2016 | EVLİLİK

Narsist bir sevgiliye sahip olmak, aslında pek çok kadının farkına varmadan içine düştüğü koşullar arasında yer alıyor ve maalesef böyle bir sevgiliyle yaşamaya çalışmak insanı hayattan bile soğutabiliyor. Pek çok kişi, çok özgüvenli ve kendini beğenmiş insanların narsist olduğunu düşünüyor ancak narsistik kişilik bozukluğu aslında bundan çok daha fazlası. Hayatına tamamen kendini merkez olarak belirleyen bu tipte erkekleri anlamanız ve sevgilim narsist mi sorusuna cevap vermeniz için sizi biraz daha detaylı bilgilendireceğiz.

Narsist sevgililerin en çok dikkat çeken yanlarından bir tanesi, kurallara meydan okumaktan keyif almaları. Bunu illa ki yasalara saygısızlık olarak değerlendirmemelisiniz. Size karşı kurallarını gözardı etmesi, sözlerini tutmaması, yasalar karşısında dokunulmaz olduğunu düşünmesi ve insanlara karşı herhangi bir toplumsal kuralı dikkate almaması, bunun işaretleri arasında yer alıyor. Çünkü bu kişiler sıradan insanlardan farklı olduklarını hissetme ihtiyacı içerisinde oluyorlar.

Bunun yanında, kendi isteklerinin gerçekleşmesi hususunda oldukça inatçı olan narsist kişiler, talepleri ve beklentileri yerine gelmediğinde bazen krizlere varan ataklar geçirebiliyorlar. Her ne kadar bir kısmı bu ani tepkilerini gizleme yeteneğine sahip olsa da, genel olarak her zaman ilgi beklediklerini ve kendi isteklerinin gerçekleşmesi için inat ettiklerini farkedebilirsiniz.

Empati yoksunluğu da bu erkeklerin en öne çıkan yönleri arasında. Kendi dertlerini her zaman başkalarının dertlerinden öne koyan narsist erkekler, önemsiz meseleleri sizin önemli dertlerinizin önüne bile koyabilir, kendilerine üzülmekle meşgul olabilirler. Karşınıza çıkabilecek sorunlarda ise her zaman sizi suçlayacaklarını, kendilerine herhangi bir konuda dönmeyeceklerini de söyleyebiliriz.

Tabii ki bu kadar kusursuz olduklarına inanan erkeklerin dış görünümleri konusunda biraz takıntılı olacağını da unutmayın. Spor salonlarından çıkmayan, kıyafetlere çok para döken, bakım için çok vakit harcayan bir erkek, muhtemelen narsist olacaktır. Özellikle de erkeklerin bu konularda normalde pek hassas olmadıklarını dikkate alırsak, dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Elbette narsist erkeklerin sizden beklentileri de çok yüksek olacaktır. Ona istediği hayatı yaşatmaz ve her beklentisini karşılamazsanız, bir süre sonra size de çatacaktır ve sizi yetersiz hissettirecektir. Narsist erkeklerle mutlu olmak çok zor ve bu yüzden gözlemlerinizi iyi yapmanızı, her şey devamlı kötüye gidiyorsa yollarınızı ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.