Sevgilim Neden Mesaj Atmıyor

SEVGİLİM NEDEN MESAJ ATMIYOR?

Pek çok kadının karşılaştığı en yaygın durumlardan bir tanesi, sevgililerinin mesaj atmaktan imtina etmesidir. Buna SMS, Facebook, WhatsApp veya diğer mesajlaşma uygulamalarını dahil etmek gerekiyor. Ancak sevgilim neden mesaj atmıyor sorusunun cevabı, sadece onun ilgisiz birisi olduğu şeklinde yorumlanmamalı ve bu durumun detaylarına biraz daha göz atmalı.

Bu sorun, genellikle bir tarafın iş hayatına dahili olduğu, diğer tarafın ise öğrenci ya da işsiz olduğu hallerde iyice ayyuka çıkmaktadır. Zira çalışmayan taraf gün içerisinde bol miktarda vakte sahip olduğundan, çalışan kişinin ne düzeyde yoğun olduğunu anlamakta zorlanır ve bu nedenle sitem eder. Halbuki bilhassa emek yoğun sektörlerde çalışan işçiler, mesaj atmak gibi aktivitelere karşı devamlı olarak kontrol edilirler ve bunun neticesinde telefonları ile pek ilgilenemezler. Onu suçlamadan önce çalışma koşulları hakkında bilgi sahibi olmalı ve buna göre davranmalısınız.

Bazı erkekler ise maalesef mesajlaşmaktan pek hoşlanmazlar ve doğrudan telefon görüşmelerini tercih ederler. Eğer sevgiliniz ile günde bir veya bir kaç defa telefon görüşmesi yapıyorsanız, muhtemelen mesajlaşmayı pek de sevmiyordur ve sizinle doğrudan konuşmayı istiyordur. Bu tercih erkeklerin iletişimde biraz daha amaca yönelik olmalarından kaynaklanır ve bazen telefon görüşmelerinden bile hoşlanmayan, doğrudan fiziksel olarak sohbete yatkın olan erkekler de vardır. Dolayısıyla onun telefon kullanım alışkanlığını bir gözden geçirin ve sadece size mi mesaj atmadığını, yoksa genel olarak telefon kullanımına mı uzak olduğunu araştırın.

Tabii ki bazı erkeklerin doğrudan ilgisiz karakterde olmaları da sık rastlanılan bir durum. Bazen erkeğin ilişkiyi pek ciddiye almadığı için mesajlaşmadığını, aramadığını görebilirsiniz ancak bazı erkeklerde bu ilgisizlik genel anlamda bir karakter problemi haline gelmiştir ve değer verdikleri kişilere bile gerekli ilgiyi gösterme yeteneğinden yoksundurlar. Bu noktada vereceğiniz karar tamamen sizin ve onun arasındaki uyuma bağlıdır ve ilişkinin yürümeyeceğini düşünüyorsanız zorlamanın alemi yok.

Bazen maddi sıkıntılar telefona mesaj, konuşma ve internet paketi almayı da zorlaştırıyor olabilir. Bunun yanında depresyon, fiziksel ve ruhsal hastalıklar gibi konular, erkek arkadaşınızın mesajlaşma isteğinin yok olmasına sebep olabilir. Suçlayıcı davranmadan önce onun bu davranışının altında yatan temel sebepleri iyi araştırmalı ve gerekliyse onu psikolojik destek almak için yönlendirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.