Sevgilim Evli Çıktı Ne Yapmalıyım

SEVGİLİM EVLİ ÇIKTI NE YAPMALIYIM?

Yayın Tarihi27 Şubat 2014 | EVLİLİK

Maalesef gerçek hayatta duygusal ilişkilerimiz her zaman filmlerde olduğu kadar güzel gitmiyor ve ayrılıklardan tutun da sürpriz durumlara kadar pek çok konu nedeniyle iyi gittiği düşünülen ilişkiler son buluyor. Bunlardan bir tanesi de elbette sevdiğiniz kişinin evli çıkması ve bu durum genellikle oldukça uzun bir zaman geçene kadar ortaya çıkmıyor. Baştan itibaren sevgilisinin evli olduğunu bilen ve yine de sevildiğine dair umut besleyen kadınların da oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Sevmenin ve sevilmenin insanlar için içgüdüsel davranışlar oldukları biliniyor ve biraz hormonlardan biraz da toplumsal öğrenmeden kaynaklanan etkiler nedeniyle her canlının sevgiye olan bir ihtiyacı mevcut. Dolayısıyla mutlu ve sağlıklı bir sevgililik dönemi ve çiftlerin kararlarına göre devam edecek bir evlilik süreci doğal olarak insan hayatının önemli anlarını oluşturuyor.

Her iki tarafın da kusursuz bir şekilde ilişkisini devam ettirebildiği çiftler elbette bizim de umut ettiklerimiz arasında fakat sevgilinizin evli olduğunu baştan bilenler ya da sonradan öğrenenler için bir kaç dikkat edilmesi gereken noktadan da bahsetmek istiyoruz. Zira bu konuda maalesef sosyokültürel duruma göre çevreden görülen şekilde hareket etmeye sık rastlanılıyor ve sağlıksız bir ilişki kurulacağı bilinmesine rağmen sevildiğini düşünen kadınlar evli sevgilileriyle ilişkilerine devam ediyorlar.

Evliliğin bir ömür boyunca karşılıklı yaşanacağına dair bir nevi duygusal bir taahhüt olduğunu ve bu taahhüdü yerine getiremeyenlerin zaten anlaşmalı olarak boşandıklarını biliyoruz. Dolayısıyla evli olduğu halde sevgilisi olan bir erkeğin hem karşı tarafa verdiği sadakat sözünü yerine getirmediğini hem de yasalara göre de boşanma sebebi sayılacak olan bir durum içerisinde olduğunu biliyorsunuzdur.

Evli olan sevgiliniz bir şekilde eşinden boşanmaya karar verse ve hatta boşansa dahi sizinle evliyken size verdiği sadakat yeminini tutacağına dair elle tutulur bir kanıt bulmak oldukça zor. Bu tip sevgililiklerin genellikle erkek tarafının sıkılması ve eşine geri dönmesi ile son bulduğunu, yeni bir evlilikle sonuçlansa bile bu defa evlenen kadın tarafının da aynı şekilde aldatılmaya maruz kaldığı bilinen bir gerçek.

Evliyken sizinle birlikte oluşunu eşinden gizleyebilecek kadar yetenekli bir erkeğin tabii ki sizden de aynı şekilde herşeyi gizleyebileceğini akıldan çıkarmamalısınız. Fakat bile bile lades demek ve daha sonra size sadık olsa bile eşinizi bu konuda daraltmak da bir o kadar yanlış olacaktır. Dolayısıyla daha en başından evli olan sevgilinizle yollarınızı ayırmak, hem başka bir ailenin parçalanmasına giden yolda bir araç olmamak, hem de kendi ailenizde de huzurlu ve mutlu, güven dolu bir ilişki kurabilmek için gerekenlerden bir tanesi.

İş aşka gelince bilhassa genç okuyucularımızın ne kadar naif ve deneyimsiz olduklarını tahmin edebiliyoruz ancak benzer hataları yapan pek çok kadının gelecekte zamanı geri almak için bir fırsatının olmadığını da kolayca görebiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.