Sevgilim Evlenmek İstemiyor

SEVGİLİM EVLENMEK İSTEMİYOR

Yayın Tarihi10 Mart 2016 | EVLİLİK

Genellikle ilişkilerde erkek tarafının pek evliliğe yanaşmadığını düşünürüz ancak aslında her iki cinsiyetteki kişiler için aynı durum geçerli. Bazen kadınlar bazen de erkekler evlenmemek için çaba gösterebiliyorlar ve bu durum sevgililerin arasının da açılmasına neden oluyor. Sevgilim evlenmek istemiyor diyor ancak neden böyle olduğunu bilmiyorsanız, sizlere dikkat etmeniz gereken bir kaç noktadan bahsedeceğiz.

Hem erkekler hem de kadınlar, bilhassa büyük şehirlerde yaşayanlar, maddi durumlarının evlenme için yeterli olmadığını düşünebiliyorlar. Sizin için maddiyat çok da önemli görünmeyebilir ancak sevgiliniz, yeterli maddi güce ulaşmadan evlenmenin bir ilişkiyi mahvedeceğini düşünüyor olabilir. Dolayısıyla ona bu konuda baskı yapmadan önce maddi konulardaki endişelerden dolayı mı böyle bir davranış içerisinde olduğunu tespit etmelisiniz. İstanbul gibi şehirlerde ortalama dairelerin bile 1000 liralı kiralardan başladığını dikkate alırsak, maddi imkanların önemini yeniden belirtmeye gerek yok.

Bazı sevgililer ise evlenme sürecindeki uzun ve geleneksel yöntemlerden çekindikleri için bu işe hayır diyebiliyorlar. Kız veya erkek tarafından bir tanesinin geleneklere ve kutlamalara aşırı bağlı olması, biraz daha bu konuda serbest olan diğer tarafı rahatsız edebiliyor ve tüm bu süreçten kaçmalarını sağlıyor. Eğer onu evliliğe ikna etmek istiyorsanız, ailenizle de bu konuda görüşmeli ve sevgilinizi geleneklerin içerisinde boğmaktan kaçınmalısınız.

Tabii ki henüz vaktinin gelmediğini düşünenler de var. Bazıları altı aylık bir sevgililik dönemini evlilik kararı için yeterli bulurken, bazıları ise bir kaç yıl olmadan böyle bir kararın verilmemesi gerektiğine inanıyor. Çiftlerin birbirlerini tanımak için ne kadar zaman geçirmeleri gerektiği ise tabii ki onların ilişkisine özel bir durum ve bizim bu konuda söyleyecek bir net tanımlamamız yok. Lakin sevgilinizin böyle bir durumdan dolayı evlenmekten çekinmesi halinde, ona sizi tanıması için biraz vakit vermelisiniz.

Devamlı olarak evlilikten bahseden kadın ve erkekler de diğer kişinin evlilikten kaçınmasına neden olabiliyorlar. İkisi de evlenmeyi çok isteyen çiftlerde bu durum bir sorun yaratmazken, evlilik konusunda çok acelesi olmayan bir sevgiliye sürekli evlilikten dem vurmak, maalesef ters bir etki yaratacaktır ve sadece evlilik için onunla olduğunuz algısını doğuracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.