Sevgilim Çok Sinirli Ne Yapmalıyım

SEVGİLİM ÇOK SİNİRLİ, NE YAPMALIYIM?

Bazen sinirli ve agresif olmamızın net bir sebebi olur ancak bazı kişilerin genel karakter itibariyle sinirli bir yapıya sahip olduklarını görmek de mümkündür. Bu bireyler hayata oldukça olumsuz bir şekilde bakar ve onu hem kendileri hem de çevrelerindeki insanlar için bir hayli zorlu hale getirirler. Bizler de sizler için bu durumu değerlendirdik ve sevgilim çok sinirli, ne yapmalıyım sorusuna bir cevap aradık.

Öncelikle yapmanız gereken şey, sevgilinizin karakter açısından sinirli mi olduğunu yoksa onun sinirli olmasına sebep olan bir şey mi olup olmadığını tespit etmektir. Onun sinirli yapısı illa ki sizin yaptığınız bir şeyden dolayı olmayabilir. Ailesine sinirli olabilir, maddi ve manevi problemleri olabilir, hayatında bazı şeyler kötüye gidiyor olabilir. Dolayısıyla zaten moral bozukluğuna sahipken ona agresif bir şekilde yaklaşmanız, işleri iyice zora sokabilir.

Eğer sevgiliniz çevresel faktörlerden dolayı geçici bir sinir sarmalına kapıldıysa ve size doğrudan bir etkisi yoksa, onun bu problemlerinden kurtulabilmesi için ona destek olabilirsiniz. Böylece aranızdaki bağ da daha sıkı olacaktır. Ancak bu sinirlilik sebebi bazıları tarafından bahane olarak kullanılabiliyor ve bazı erkekler genel olarak sinirli yapıya sahip olmalarına karşın çeşitli bahaneler ile bunu gizlemeyi başarabiliyorlar. Dolayısıyla bu işi iyi değerlendirmelisiniz.

Karakter olarak sinirli yapıda olan erkekler içinse maalesef yapılabilecekler oldukça sınırlı. Zira bu bireyler çevrelerindeki bireylere de zarar verme eğiliminde oluyorlar ve profesyonel destek alarak sinirlerini yönetmeyi öğrenmek zorundalar. Sizi gerçekten seviyor olsa bile sinirli hali size zarar vermeye, hatta şiddet göstermeye başladıysa, onu ya psikolojik destek için yönlendirmelisiniz ya da yollarınızı ayırmalısınız. Kadınlar bazen bu tip erkekleri çekici buldukları için onlara daha fazla bağlanıyorlar ancak özellikle yaşınız ilerledikçe bu durumu bir hayli katlanılamaz bulacaksınız.

Onun sahip olduğu bu sıkıntıdan gördüğünüz zararı onunla açık açık konuşmanız, özellikle hafif vakalarda işe yarar olabilir ve dolayısıyla denenmesi gerekir. Lakin şiddet eğilimi olan bir erkekle birlikteyseniz ondan ayrılırken yaşanabilecek problemlere karşı güvenlik kuvvetlerinden de destek almaktan çekinmemelisiniz. Bir başkasının sinirinin kurbanı olmamak için kendi ayaklarınızın üzerinde durmaktan çekinmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.