Sevgilim Benimle İlgilenmiyor, Ne Yapmalıyım

SEVGİLİM BENİMLE İLGİLENMİYOR, NE YAPMALIYIM?

Yayın Tarihi03 Mart 2018 | EVLİLİK

Pek çok kadın, erkek arkadaşının, nişanlısının veya eşinin kendisiyle yeterince ilgilenmediğini düşünür ve bunların hepsini sevgilim benimle ilgilenmiyor başlığı altında toplamaya karar verdik. Zira bu ilgisizlik bazen canımızı o kadar sıkıyor ki ondan ayrılmayı bile ciddi ciddi düşünebiliyoruz. Halbuki sorun bazen erkekten kaynaklanırken, bazen de kadınların kendi davranışlarından kaynaklanıyor ve bunun kökenine inmek, sorunu çözebilmek için büyük bir önem arzediyor.

Bazı erkekler genel anlamda biraz daha ilgisiz duran bir karaktere sahiplerdir ve bunu hayatlarının bir öğesi haline getirmişlerdir. Diğer kızlardan gördüğünüz gibi sizin sevgiliniz size bomba hediyeler almıyor, partiler düzenlemiyor olabilir ancak bunun ilgisizlik olarak adlandırılmaması gerekir. Bazı erkekler sarılıp televizyon izlemeyi, sakin bir yerde iki bardak çay içmeyi, hatta kaldırıma oturup muhabbet etmeyi bile ilgi olarak gösterebilirler. Dolayısıyla onu yargılamayı bırakın ve sizinle gerçekten ilgilenip ilgilenmediğini inceleyin. Bu ilgi illa ki tam olarak sizin beklediğiniz bir ilgi olmayabilir.

Bazıları ise kendilerine vakit ayırmayı severler ancak onları çok darboğaz ettiğinizde size olan ilgilerini kaybedebilirler. Eğer arkadaşları ile vakit geçirmeyi seven, bilgisayar oyunlarıyla ilgilenen, dizi-film izlemeye bayılan veya hobileri olan bir erkek arkadaşınız varsa, onun kendine harcadığı bu vakit sizi biraz rahatsız ediyor olabilir ve her anınızı onunle geçirmek isteyebilirsiniz. Ancak bu durum bir süre sonra onun sizinle arasına mesafe çekmesine sebep olacaktır. Yani her an her yerde görüşmemeyi ilgisizlik olarak almamalısınız.

Kadınların erkeklere çok sorumluluk yüklemeleri de onları kadınlardan uzaklaşmaya itmektedir. Bilhassa sık aralıklarla evlilik vurguları yapmanız, özellikle evliliğe yakın zamanda sıcak bakmayan erkeklerin ilgilerini kaybetmelerine neden olmaktadır. Evlilik için kendini hazır hissetmeyen bir erkeği bu yöne ittirmeniz, onun size olan ilgisinin ortadan kalkmasına sebep olacaktır ve sadece evlilik düşünen bir kadın olduğunuzu düşündürtecektir.

İlişkinizin başlarında size çok fazla ilgi göstermiş olabilir ve ilerleyen zamanlarda bu ilginin azalması sizde ilgisizlik algısını doğurmuş olabilir. Zira erkekler ilişkinin başlarında kadını elde etmek için biraz daha fazladan efor sarfederler ancak ilişki seyrine oturduğunda normal bir ilgi düzeyine geri dönerler. Kadınlar ise başlardaki o fazladan ilgiyi özledikleri için bunu bir mesele haline getirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.