Sevgilim Beni Seviyor mu Nasıl Anlarım

SEVGİLİM BENİ SEVİYOR MU, NASIL ANLARIM?

Kadın erkek ilişkileri genellikle kafaların oldukça karışmasına sebep olurlar çünkü ilişkilere dair sağlam sinyaller almak her zaman mümkün olmaz. Zira birbirlerinden hoşlanan kişilerin bile bazen bunu itiraf edecek güçleri olmaz ve pek çok ilişki daha başlamadan sona erer. Dolayısıyla karşımızdaki kişinin bize dair düşünce ve duygularını tahmin edebilmek, iyi bir ilişkiyi başlatabilmek için oldukça önem kazanmaktadır. Sevgilim beni seviyor mu, nasıl anlarım diyenler ise sevgililerinin bazı durumlarını iyi değerlendirmek zorundalar. Sizler için sevgilinizin sizi sevip sevmediğini anlamanızı sağlayacak 12 tane pratik bilgiyi bir araya getirdik.

Bazen Sevgiyi Sadece Hissedersiniz

Bir erkek sizi sevdiği zaman genelde başka işaret aramanıza gerek kalmaz çünkü bunu içten içe hissedersiniz ve çevrenizdekiler de bunun farkında olurlar. Sevgi ile dolu ilişkilerde genellikle büyük bir huzur vardır ve ilişki yapaylıktan uzaktır. Zira sıkıntılı ilişkilerde taraflardan birisi daima korku, kaygı, sinirlilik, güvensizlik içerisinde olur ve bu duyguları hiç hissetmiyorsanız, doğru bir ilişki içerisinde olduğunuz söylenebilir. Doğru bir temele oturmamış ilişkide ise sanki her an o elinizden uçacakmış gibi hissedersiniz.

Vazgeçmeyecektir

Sizi gerçekten seven bir insan, karşılaştığı her zorlukta terkedip gitmeyi düşünmeyecektir ve biraz daha yapıcı olacaktır. Eğer sevdiğiniz kişi size her tartışmada ve kavgada gitme sinyalleri veriyorsa ona pek de güvenmemeniz gerekir. Ancak tartışmalara rağmen ortalığı yatıştırmak istiyor, sizi kaybetmemek için mücadele ediyorsa, onun size karşı duyguları olduğunu söylemek mümkün.

Her Anınızda Yanınızda Olur

Seven insan iki eli kanda olsa da sevdiği kişinin yardımına koşmaya hazırdır. Eğer bir zorlukla karşılaştıysanız ve onun desteğine, yardımına ihtiyacınız varsa, sizin yanınızda durup durmadığına bakmalısınız. Zorluklara karşı sizi başbaşa bırakıyor, işlerini bahane ediyor, bir şekilde aradan sıyrılmaya çalışıyorsa, bu kişinin sizi pek de sevdiği söylenemez. Herhangi bir sebep söylemeseniz bile bir anda yanınıza gelebilen bir sevgili ise size karşı ciddi bir sevgi içerisindedir.

Size Bilgi Verir

Bazen hayatta iletişim kuramadığımız, telefonumuza bakmadığımız veya başımıza bir şeyler gelen anlar olur. Eğer ona ulaşmaya çalıştığınızda ulaşamadıysanız ve herhangi bir açıklama talep etmemenize rağmen sizden özür diliyor, açıklamalar yapmaya çalışıyor ve endişenizi ortadan kaldırmaya çalışıyorsa, size büyük değer veriyordur. Bazı erkekler ve kadınlar hata yaptıklarında bu hataları kabul etmeme eğilimindedirler ve gamsız bir görünüm çizerler. Bu insanlardan uzak durun ve sizi her konuda haberdar etmeye çalışanları sevin. Fakat unutmayın, ona her an her şeyi haber vermesi yönünde baskı yapıyorsanız bu bir süre sonra ters tepebilir.

Sizi Özleyecektir

Gerçekten seven bir insan, sevdiğini özler ve ondan uzak kalmaya pek dayanamaz. Özellikle uzun mesafeli ilişkilerde sürekli olarak buluşabilmek için fırsatlar yaratmaya çalışan bir erkek veya kadın, büyük bir sevgi içerisindedir ve onun kıymetini bilmek gerekir. Aynı şehirde yaşayanlar ise meşguliyetlerinin arasında bir fırsat kollayarak sevdikleri kişiyi görmek için çaba göstereceklerdir. Sadece mecbur kaldığında sizinle görüşmüyorsa, her zaman bunun peşindeyse, bu büyük bir sevgi işaretidir.

Mutlu Etmeye Çalışır

Seven insan sevdiğini mutlu ve huzurlu görmek ister. Zira mutluluk çiftlerde birlikte yaşanan bir şeydir ve sizin moraliniz bozukken onun sizi mutlu edebilmek için çeşitli maymunluklar yaptığını görebilirsiniz. Ayrıca siz ona dair bir şeyden rahatsız olduğunuzda elinden geldiğince sizin bu rahatsızlığınızı gidermek için mücadele ediyorsa, yine sizi sevdiği söylenebilir. Ancak sizi mutlu etmek istediği için bu işi suistimal etmeyin çünkü aşırı talepkar ve müdahaleci olmak, en çok seven erkeği bile uzun vadede kendinizden uzaklaştırmanın en kolay yoludur.

İçinizdeki Gerçek Sizi Görür

Pek çoğumuz yakınımızdaki insanlar ve sıradan arkadaşlar için farklı birer kişiyizdir. Bizi gerçekten tanıyanlar hakkımızda farklı görüşler belirtirken, sadece arkadaş statüsünde olanlar için bambaşka bir insan olabiliriz. Sizi seven kişi ise ne derseniz ve ne yaparsanız yapın gerçekten kim olduğunuzu kolayca görecektir. Neleri sevdiğiniz, sevmediğiniz, iyi ve kötü yanlarınız, duygularınız ve ifadeleriniz konusunda meraklı ve bilgili olan sevgiliniz, sizi dışarıdaki sosyal kabuğunuza rağmen içten tanımaktadır.

Kendini Hayatınıza Katmaya Çalışır

Seven bir insan sadece sizinle birlikte olmaktan tatmin olmaz çünkü kendini sizin hayatınızda bir yer edinmiş şekilde görmek ister. Bunun için arkadaşlarınızla, ailenizle tanışmaya çalışır, kendini onlara sevdirmek ister. Böylece sizin sosyal ortamınızda sizinle birlikte vakit geçirme keyfine sahip olur. Hatta hobileriniz ve tutkularınızda da sizinle ortak aktivitelerde bulunmak ister.

Size Öncelik Verir

Bir erkek bir kadını sevdiği zaman onu biraz hayatının merkezine alma eğilimindedir ve bunun için işinden, eğitiminden ve önemli diğer işlerinden bile vazgeçmeye hazırdır. Hatta pek çok erkek, sevgili sahibi olan erkek arkadaşlarının artık arkadaşlarına yeterince vakit ayırmadığından şikayet eder çünkü erkekler için sevgi duydukları kız arkadaşları birer öncelik haline gelmişlerdir. Eğer kendinizi onun hayatının merkezinde gibi hissediyorsanız, bu hissiniz muhtemelen onun sevgisinden kaynaklanıyordur.

Size Daha Fazlasını Vermek İster

Sevgi bir alma işi değil, verme işidir. Seven insan karşısındakine zamanını, emeğini ve özverisini vererek onu mutlu etmek ister. Hatta anne babaların çocuklarını çocuklarının onları sevdiğinden daha fazla sevmeleri de bunun işaretlerinden birisidir ve ebeveynler neredeyse ömürleri boyunca çocuklarına olan sevgilerinden dolayı onların her hatasını hoşgörme eğilimindedirler. Sevgideki verme eğilimi maddi şeyler de olabilir manevi şeyler de. Önemli olan onun sizin için size katkıda bulunmak isteyen bir insan olması.

Size Bakışı Farklıdır

Seven insan, sevdiği kişiye genellikle sanki başka dünyadan bir varlık görmüş gibi bakar ve onu gördüğünde gözbebekleri büyür, bakışları dikleşir ve yanakları kızarır. Bu bakışı genelde başkasına vermez ve sadece sizin sahip olmanızı ister. Hatta başka bir işle meşgulken bile dikkati size dönüktür ve sizi asla çemberin dışında bırakmaz.

Her Şey Sevgi İşareti Olmayabilir

Ülkemizde maalesef kıskanan erkeğin çok sevdiği, gösterdiği fiziksel veya ruhsal şiddetin sevgiden kaynaklandığı, kısıtlamaların sevgi temelli olduğu gibi asılsız düşünceler sıklıkla dile getiriliyorlar. Halbuki aşırı kıskançlık, kısıtlamalar, şiddet ihtiyacı, bireyin sevgisini değil acizliğini ve kontrol manyaklığını gösterir. Bu nedenle size zararı dokunan bir kişinin sizi çok sevdiği algısına kapılmayın ve ne kadar zor olursa olsun aranıza mesafe koyun. Pek çok kadın, aslında onları sevmeyen ve asla sevmeyecek olan erkekler için hayatının dengesini bozuyor ve bunun sonucunda kadına şiddet vakaları ile karşılaşmak da mümkün oluyor.

Unutmayın ki mutlu bir ilişkinin temelinde her iki tarafın da mutlu olması yatıyor ve bu mutluluk sadece o kişiye sahip olmaktan ibaret değil. O sadece kendi mutluluğunu istiyor, sizin ne düşündüğünüz ve hissetiğinizle ilgilenmiyorsa, bunun sevgi ile dolu bir ilişki olduğu pek de söylenemez.

109 Responses to SEVGİLİM BENİ SEVİYOR MU, NASIL ANLARIM?

 1. yz diyor ki:

  benimde sevgilim var ama ben onu bu ara çok fazla uzuyorum napmam lazim

  • Didem diyor ki:

   Uzdunu biliyorsan neden halen uzuyorsun. Git gonlunu al ve sacma seyler icin uzme ne onu nede kendini. sevgi aslinda cok guzel birse yeterki sevmesini bilin.

   ve tek tavsiyem baska kimseyi iliskinize dahil etmeyin. seviyorsaniz bir biriniz gercekden

 2. Burcu cevher diyor ki:

  Beni seviyorrrr

 3. Burcu cevher diyor ki:

  Bizim evin karşisinda dayisinin dukkani var
  Orada calisiyor ama surekli bana bakiyor okulda karne gunu herkezin icinde bana benimle sevgili olurmusun dedi ve sarsirdim herkez evet evet dedi
  Ve ben tamam dedim arkasindan buyuk seni cok ama cok seviyorum sarkisi caldi ve herkez bjze op op diyordu beni optu arada bi kac gun gecti ben kendimden uzaklastirmak istedim ama o uzaklasmadi sonra o da benden sogdu ve ayrildik bu bana kufur etti kiskancilik verdi bisikleti ustume surdu dalga gecti ben onu annesine soyledim annesi birbirimizden ozur dileti dimdide ben suslenip disariya cikiyorum onlarin oradan geciyorum o bana bakiyor bazen baska bi arkadadim bana cicek aliyor bende eve gidince byay bi bakiyor bizim evi gozetliyor et rafimda dolaniyor simdi bana geri donmek istiyor ya bilmiyorum artik…

 4. beyda diyor ki:

  benim sevgiglm sürekli bnimle uğraşıyo saçımı çekiyo itiyi kakıyo çok koruyo acayip kıskanıyo doğru giymemei ve düzgün oturmama gerektiğini sölüyor sizce seviyormu bni bn bnce seviyo ama sizin görüşlerinizi almak istiyorum

 5. kara kiz diyor ki:

  Serdarım seni çok seviyorum aşkımmm hayalim gerçeğim herşeyimmmmm… 💋❤

 6. Emrah diyor ki:

  Benim köyde sevdigim var ve onu çok seviyorum

 7. Susu diyor ki:

  Şimdi Yusuf var benle durmadan her tenefuslerde hem sevdiğim kişi ile hemde başka bi şey ile dalga geçiyor ona vurunca hoşuna gidiyomus gibi gülüyor bebek kardeşi var sınıfa yanıma getirdi ben gulumsedim merak etme erturulu getirmedim dedi severken bebeği yüzüne bakıyorum bana hiç bakmiyo ve konuşurken hep gozlerime bakiyo

 8. Susu diyor ki:

  Benim kuzenimin bi arkadaşı var ve onla durmadan göz göze geliyoruz ben hemen cekiyodum oda bi gün bana seni seviyorum diye
  Şaka yaptı işte sonra azra dedi sonra idil dedi sonra rüya diye bi kız çıktı tenefuslerde durmadan yanıma gelip sevdiğim kişi ile dalga geçiyor ama her tenefuslerde beni seviyomu

 9. sevcan diyor ki:

  okulun ilk başlarından beri ben bir çocuktan etkileniyordum ama aynı zamandada arkadaşım etkileniyodu kendimi engellemeye çalıştım ona karsı ama ne yaptıysam uzaklaşamadım sürekli gözgöze gelmeler gözlerini kaçırması benimle konuşmasıilgilenmesi çok hoşumagitti sonra arkadasım ona bişey hissediyomusun diye sordu bende inkar ettimhayır dedim sonra çocuk bana mesaj attı slm diye sonra konuşmaya başladık ve birdenbire mesajımı görüldü yapıp bıraktı sonra ben bir hafta sonra ben mesaj attım çocuğa numaranı atrmısın diye cocukta atı bende verdim numramı sonra ertesi gün cocugun eski sevgilisi yanıma geldi ve ondan uzak durucaksın dedi sonra cocuk geldi noluyo dedi eski sevfgilisi deddki burdan gidermisin coocukta gitti sonra bna sordu noldu diye cevap vermedim arkadaşıma sordu oda cavap vermedi sonra eski sevgilisiyle küstü yani pek konuşmamaya başladı ve banada trip atıyo bende ona ama bazen gözgöze geliyoruz ama eskiden daha çok gözgöze geliyoduk gülüşüyoduk lütfen bana cevap verin ne yapıcağımı bilmiyorum .

  • dico diyor ki:

   boşver eski sevgilisini sen onu etkilemeye bak

  • Betül diyor ki:

   Ee bu çocuk seni daha çok seviyomuş demek ki eski kız arkdaşına gelince senin için mi bıraktı bilemem ama eğer öyleyse bırak derim başkasını senin için terkediyosa senide başkası in terkeder emin ol meşhur bi laf ama çok doğru ✅ Seven adam peşinden koşar çünküüü herangibi bi erkek sevdiği kızın peşinden koşarsa o kızı alır..

  • aysenur diyor ki:

   Ayni benim gibisin amavsevdigim cocugu elde ettim bana asik eski sevgikisini delirdi tehdit etti ama ise yaramadi birbirimize bagladik hickimse ayrilmadi bizi

 10. nisa diyor ki:

  ya ben ona yedi senedir aşığım ama birbirimize açılamıyoruz beni sevdiğinden de emin değilim ya ne yapsam benmi açılsam ya off…

  • Susu diyor ki:

   Ben oyle yaptım bi kağıda beni.m ismimi yazdım kalp koydum onun ismini yazdım sonra bunu ……… Görmesin bizi oldurur gelen yani yazışma yazdım kağıdı gore bileceği bir yere koydum

  • elif diyor ki:

   birine senden elektrik aldim dersen o fatuyi kestikten sonra anlarsin

 11. Anonim diyor ki:

  Birini cok seviyorum ama malesev o bunu bilmiyor ona soylemek istiyorum ama korkuyorum

 12. agir diyor ki:

  Sevgilimi cok seviyorum ama ikdebir kavga ediyoruz beni cok sevdigini soylüyor ama ufacık bi kavgada ayrılmak isteyip sonra sinirle söyledim diyor sizce beni gerçekten seviyormu

 13. aygul diyor ki:

  ben onu cok seviyrum onun beni sevdgndn emin dglim cok kiskniyo cok sahipleniyo ama en ufak bi tartsmda ayriliyo yine kndisi donuyo szce seviyonmudr

 14. esra diyor ki:

  Cemalim hayatımın tek aşkı kalbimin tek sahibi seni seviyorum

 15. Anonim diyor ki:

  Ben sevıyorum

 16. Anonim diyor ki:

  aşkım barış seni cok seviyom beni sev

 17. Sevgi diyor ki:

  Canım aşkım oğuzhanım seni çok seviyorum prensim:)

 18. melis kara diyor ki:

  Mustafam <3 seni çok seviyorum beni asla bırakıp gitme 🙂

 19. G diyor ki:

  Iltifat etmeyen güzel sözler söylemeyen erkek seviyor mu dur

 20. mustafa diyor ki:

  ALEVİM AŞKIM SENİ ÇOK SEVİYORUM <3 <3

 21. krasotka diyor ki:

  ben birini seviyorum ona bir seir yazdim asklaalakadar o ise beyenedi bu sevmek anlami tasiyormu acaba ?

 22. Anonim diyor ki:

  salın askı meşkı ya daga onemlı seyler var yok bu benı sevıyomu yok su benı sevıyomu kımse sevmesın tatlı yakışıklı cocugum pesımde cok kız var ama ne gerek var nabım yane seven bellı edıo zaten

 23. anonim diyor ki:

  ben birini seviyorum ilk önce arkadştık sonra yanlış anlama yuzunden kavga ettik bu benim onu sevdiğimi öğrendi arkadaşlarım bu na gidip seni sevmiyor onun sevgilisi var dediler arkadası boynuz yapmış sizce seviyomu bilmiyorum

 24. merve diyor ki:

  Kafam çok karısık ben ayrılmak istemiyorum ama onun hiç uzun ilişkisi olmamış ve bana kurduğu bir cümle çok kafamı karıştırıyo bir ay sıkılmadın mı hiç dedi önveki ilişkim için sürekli kısa ilişki yapmış ve o hayalimdeki erkek çok fazla egoist bana sürekli emir veriyor o herşeyi yapar ama ben bir erkekle oturduğumda demedoğini bırakmıyor sürekli kendi yakisikliligindan bahsediyor onu kaybetmemek için ne yapmalıyım lütfen bilen biri yardımmm

 25. cennet diyor ki:

  ALİCAN SENİ SEVİYORUM.(……….)

 26. Yaren diyor ki:

  Benimde bir sevgilim var çoook seviyorz birbirimizi ama o olayları çok uzatıp en ufak bi yanlış anlamada küse biliyo acaba gerçekten seviyor mu beni lütfen bi sess verin

 27. gülcin diyor ki:

  beni seviyormu biliyorum ama ben onu sevmeye herzaman hazırım

 28. Gulsen diyor ki:

  Bence evlu erkeklere asik olmayin kizlar. Bir aileyi yikmak beraber Allah sevmez bu durumu

 29. elbet bigün diyor ki:

  Bn onu cok ama cok sewirorum o da bni sewdigini soyluyor biz facede tanistik birbirimize ama yakiniz oturdumuz yer olarak bna ltf nu verdi ewinin adresini verdi 3,5 defa gittim gordum bni cok srwiyor ve bnde onu ama ndnse biraz tedirginim bni sewme knusunda napmaliyim abilerim ablalarim 🙁

 30. Seren diyor ki:

  Seviyorum seviyorum buraları terk ediyorum hey hey hey loo

 31. melike diyor ki:

  benim sevgilim akrabam çok svyrm ama çelişkiliyim çok kavga ediyoruz beni sevmedigini düşünüyorum ne yapmalıyım

 32. Selma diyor ki:

  Seni seviyorum dursun :D:D

 33. ismini vermek istemeyen izleyici diyor ki:

  Benim bi sevgilim vardı. İlk başlarda çok iyi anlaşıyorduk taa ki beni aldatıncaya kadar… Tabi bütün aldatmalarına bi bahane buldu ben de inanmış rölü yaptım ve hep affettim çünkü deli gibi aşıktım. en sonunda bi feyk hesap açtım foto olarak açık saçık bi kızın fotosunu koydum ve sadece istek yolladım.kabul etmekle kalmamış seloooam da yazmış ve baya konuştuk ve ben hayatımda bu kadar aşşagılık bi insanla karşılaşmamıştım cunku benim feysimde online degil ama feyk hesapda online piç ya. Daha sonra kendi feysimden engelledim feyk hesaptan da allah belani versin dedim ertesi gün okulda kıçına tekmeyi bastım tabi o hala hayvan gibi başka kızlara yavsiyo biliyourm cunku dun de kuzenime yavsadi pislik. Allah belasini versin onun abaza . Saygilarr …

 34. ALİ diyor ki:

  Ben sevgilimi herseyden ama herseyden cok seviyorum onunla bir geleceğim olsun diye hayatımı değiştirdim bi sürü onun icin karar aldım aksam yatarken hergün onu sevdiğimi dile getiriyorum konusma icerisinde birden ona olan askım tavan yapıyor ve ondan bahsedip ne kadar sevdimi anlatıyorum sabah uyandımda herseyi bırakıp direk telefona sarılıp sadece günaydın askım yazıp o mesajı gördünde mutlu olması icin ama 4-5 gündür beni seviyormu diye süpe duymaya basladım neden basladı bilmiyorum sanki benden soğuyor gibi 🙁

 35. yaren diyor ki:

  benim sevgilimin adı ….. aslında ben onu sevmyrm onun beni daha sevmesi için ne yapablrm ama sanırsam ben de aşık oldum 🙂 😀

 36. Betül diyor ki:

  OKUYUN-ÖNEMLİ: Biz sevgilimle ilk arkadaştık tabi o baştan beri bana aşıkmış.Ve tipinden dolayı her kız peşinde, eh onunda kalbinin güzelliği yüzüne vurmuş gibi. Neyse ilk arkadaştık ya ve böylesi iyi bence iyi kötü herşeyimizi bilip hala aşığız. Genelde kadın tarafı hayal kurar, ben de kuruyorum ama hiç dile getirmedim ama o gelecekle ilgili hayaller kuruyor ama öyle böyle değil yani anca filmden fırlama bir erkek çünki erkekler evlilik lafını duyunca kaçar diye bilirken sevgilim hamileliğimi bile düşünmüş gerisini siz düşünün. Hatta yolda yürüyorduk iki yaşlı çift gördük el ele geziyorlardı. Sevgilim ” Ne kadar tatlılar ya 80 yaşına gelmişler hala aşkları tükenmemiş ama söz sevgilim biz daha tatlı olucaz” dedi. Sanırım odun olan benim 🙂 Bir kere öyle bir hayalini yazdı ki duygusal olmama ma rağmen gözlerim doldu. Çok şey atlattık şimdiden ailelerimiz de biliyor ama tek sorun herkes bize ”elbet birgün ayrılacaksınız, daha çok sevgiliniz olacak” diye şeyler diyor. (İlk aşkım bu) ve son olmasını istiyorum. Hey kızlar soruyorum size: ”Bukadar ümitsiz konuşanlara rağmen o yaşlı tatlı çift gibi olabilir mi sonumuz?”

  • Anonim diyor ki:

   Bende aynen sizin gibi bir aşk yaşıyorum Allah İnşallah O aciz kullarını bize nasip eder kaderimizde o varsa olur

  • melike diyor ki:

   umudunu kaybetme

  • su diyor ki:

   öncelikle mutluluğunuzun devamını dilerim bence siz bir birinizi çok iyi tamamlamışsınız söylenenlere aldırma onların amacı bencillikten başka hiç bir şey değil
   betül sen ve sevdiğin çocuk hiç bir şekilde siz ayrılacaksınız diyenlere inat birbirinizi tamamlayan sanki.iki ruh gibi sizi çekemeyenlere ruhunuzda doğan sevgi mutluluğunu saçın etrafa betülcüm umarım hep mutlu olursunuz seni bu kadar çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seven sevgilini.sakın yanlız bırakma çünkü sizde kendimi gördüm bana da ayrılacaksınız dediler ama ben hiç bir şeye aldırmadım bu gibi sorularda kulaklarımı kapatıp duymamazlıktan geldim ve şuan nişanlandım ve çok mutluyum sen pes etme söylenenleri duyma eminimki sonunda muradına ereceksin 😉

 37. Anonim diyor ki:

  sevgilimle evlenmyi düşününüyoruz ama ailesi bizm dediğimiz olsn diyo ve o da ben ailemi dinlemek zorundayım diyo veeski sevgli si ni ailesi istyo acaba onu mu seviyo anlamıyorum

 38. Menekşe diyor ki:

  Benim sevgilim beni çok sevdigini söylüyor gözü benden başkasınıda görmüyo ama evli emin olamıyorum

 39. emine diyor ki:

  ben onu seviyorium ama o beni seviyomu nasil anlarim? 🙁

 40. mahmut diyor ki:

  ben onu çok seviyorum o beni hiç sevmiyo yani sevmiyor derken sevemiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.