Sevgilim Benden Soğuyor Ne Yapmalıyım

SEVGİLİM BENDEN SOĞUYOR, NE YAPMALIYIM?

Pek çok çiftin her ne kadar büyük bir sevgiyle ilişkilerine başlamış olsalar da zaman içinde birbirlerinden soğudukları, bazen ise sadece tek bir tarafın soğuk yaklaşmaya başladığı bir gerçek. Kimi zamanlarda bunun bir sebebi olmamasına karşın çoğunlukla sevgilinizin size soğuk davranmasının, sizden uzaklaşmasının bazı sebepleri vardır ve bu yazımızda bunlara değinmeye çalışacağız. Sevgilim benden soğuyor, ne yapmalıyım diyenler umuyoruz ki sorularının cevaplarına kısa da olsa bir cevap alabilecekler.

Sevgilinizin sizden zamanla soğumasının sebeplerinden bir tanesi kişisel temizliğinize önem vermemeniz ve hijyene dikkat etmemenizdir. Özellikle ülkemizdeki gibi sıcak hava koşullarının etkili olduğu yerlerde bu durum daha da öne çıkmaktadır ve sevgilinizde kötü bir intiba bırakmaktadır. Elbette üzerinize parfüm şişesi dökmeniz yanlış olacaktır ancak temizlik kokan bir sevgili herkesin hoşuna gidecektir.

Bunun yanında sürekli olarak gerek cinsel konularda gerekse de diğer alanlarda aceleci davranan, olayları akışına bırakmayan sevgililer de soğuma sebeplerinden birisidir. Tabii ki bunun tam tersi şekilde her şeyi gereğinden fazla geciktirmeye çalışan ve işi inada bindiren, yahut sevgilisinin katlanması gereken şeyler olarak görenler de yine sevgililerini kendilerinden uzaklaştıracaklardır. Orta bir yolun bulunması yapılması gerekenler arasında yer alıyor.

Bazı insanların sevgilerini çok fazla gösterdikleri ve karşılarındaki kişiyi boğdukları da sık rastlananlar arasında. Devamlı olarak duygusal bir yapıda olan kızlar ile erkeklerin, daha az duygusal olanlara itici geldikleri, ilişkiye başlasalar bile bu ilişkilerin çok uzun sürmediği biliniyor. Her şeyin ayarını bilmek gerektiği için sevgilinizin ne derecede bir romantizm istediğini iyi gözlemlemeniz gerekiyor.

Sürekli ilgi ve duygusallığın yanında bir de sevgilisine karşı çok umursamaz, ilgisiz olanlar vardır. Bazen bu durum ortada sevgi olsa dahi ortaya çıkmakta ancak daha fazla ilgi isteyen sevgililer birlikte oldukları kişilerden bu nedenle soğumaktadırlar. Siz de sevgilinizin neden eskisine göre size soğuk davrandığını düşünüyorsanız kendi davranışlarınıza bir göz atın.

Doğruları söylememek, laf kıvırmak gibi ahlaki olmayan davranışlar ise neredeyse her ilişkinin temeline dinamit koyan etkenler arasında. Erkekler kadar kadınların da oldukça sık şekilde yalanlara, her şeyi tam anlatmamaya başvurduklarını dikkate alırsak sevgilinizin sizden soğumaması için bu tip davranışları bırakmanız gerektiğini farkedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.