Selülit Sorunuyla Tek Seansta Vedalaşın

SELÜLİT SORUNUYLA TEK SEANSTA VEDALAŞIN

Kadınların neredeyse %90’ının vücutlarındaki en büyük görsel problemlerinin başında selülit geliyor. Selülite yol açan sebepler arasında kadınlık hormonlarının etkili olduğu ifade ediliyor. Ancak selülit adı verilen ve halk arasında “portakal görünümü” olarak da anılan problemli dokunun vücutta yerleşik hale gelmesinde karbonhidrat ve şeker ağırlıklı beslenme alışkanlıklarının, yetersiz su tüketiminin, gerekenden fazla kafein tüketiminin, ilerleyen yaşın ve düzenli egzersiz yapılmamasının da büyük etkisi olduğu biliniyor. Kadınların büyük mutsuzluk yaşamasına sebep olan bu problemle mücadelede kahveyi azaltmak, düzenli egzersize başlamak veya katı diyetler uygulamak maalesef sonuç vermiyor. Kronikleşerek özgüven kayıplarına yol açan bu sorunla mücadelede modern tıp yeni teknik ve teknolojiler geliştirerek kadınlar için kurtarıcı ve kökten çözüm sağlayan yöntemler sunuyor. Uygulanmakta olan çok sayıda yöntem arasında bacak estetiği ve selülit tedavisi konusunda elde ettiği başarı oranıyla cellulaze lazeri ön plana çıkıyor.

Selülit Tedavisi İçin En Etkili Çözüm Cellulaze

Selülitle mücadelede çok sayıda tedavi alternatifi sunuluyor. Mevcut ve klasikleşmiş tedavi yöntemlerinde yetersiz bir başarı elde edildiğinde veya sorun geçici olarak çözümlenip yeniden baş gösterdiğinde kadın hastalar umutsuzluğa düşerek sağlıksız, bilimselliği olmayan ve kulaktan dolma bir takım bilgilerle hatalı yöntemlere başvurmayı ve sağlıklarını tehlikeye atmayı dahi göze alabiliyor. Yakın geçmişte selülitin cerrahi olarak tedavisinde subsizyon adı verilen özel bir yöntem de kullanılmış ve yüzeyde bulunan yağ odacıklarını ayıran bağ dokulara yönelik serbestleştirme esasına dayalı bu metot, kısmi bir iyileşme sağlasa da kalıcı bir çözüm sunmada yetersiz kalmıştı. Günümüzde modern tıpta ve teknolojide yaşanan değişim ve kaydedilen ilerlemelerle yağ fıtıklaşması sonucu cilt üzerinde kalıcı bozulmaya yol açan selülit problemi cellulaze lazeriyle kökten çözülebiliyor. Gerek tıp dünyasında ve gerekse selülit hastalarında büyük heyecan yaratan cellulaze, yağ odacıklarında oluşan fıtıklaşma ve cilt incelmesiyle çok etkin biçimde mücadele edebiliyor.

Bacak Estetiği ile Çekici Sonuçlar

Bacak inceltme ve bacak estetiği alanındaki tıbbi çalışmalar, cerrahi yöntemler ve cerrahi dışı destekleyici yöntemler olmak üzere iki kanatta geliştiriliyor. İstatistiklere göre hemen hemen her kadının karşılaşabildiği portakal kabuğu görünümü ve fıtıklaşmış yağ dokusu görüntüsünün yok edilmesinde sadece cerrahi yöntemler yeterli olmadığı gibi sadece cerrahi dışı yöntemlerle de tam arzu edilen sonuçlara ulaşmak olası görünmüyor. Bacak estetiği alanındaki devrimsel nitelikteki yöntem ise cellulaze lazeri olarak ortaya çıkıyor. Alternatif yöntemlerde yaşanan çok uzun tedavi süreçleri, çok sayıda tedavi seansı gerekmesi ve tedavi sonrası sorunun belli aralıklarla tekrarlaması gibi problemler cellulaze lazer uygulamasında gözlemlenmiyor. Kış ayları süresince kalın giysiler ve naylon çoraplarla gizlenebilen ancak bahar ve yaz aylarında kadınlara büyük mutsuzluk yaşatan selülitli doku görünümü, bozulmuş bacak dokusu ve incelmiş cilt problemi cellulaze lazer ile kalıcı bir biçimde yok edilebiliyor. Bacak inceltme problemi yaşıyorsanız önerilerimizi göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Cellulaze Lazer Nasıl Uygulanıyor?

Büyük ilgi ile takip edilen cellulaze lazer uygulaması, şu ana kadar üzerinde çalışılan konvansiyonel selülit tedavisi metotlarından birçok açıdan farklılık gösteriyor. Yöntemin en beğenilen özellikleri arasında sağladığı sonucun kalıcı olması ve sadece tek seansta problemi %80’lere yaklaşan oranlarda çözmesi yer alıyor. Sahip olduğu özel dalga boyu sayesinde portakal kabuğu görünümü taşıyan bozulmuş cilt dokusunda yağlılığı azaltıyor; fibröz bantları serbestleştirmeyi başarıyor ve cildin genel kalitesini artırarak sıkılaşmayı da sağlıyor. Yöntem uygulanırken hastaların narkoz almasına da gerek yok. Problemli bölge lokal olarak uyuşturulup küçük bir kesi işlemiyle cilt altı dokuya ulaşılıyor ve selülitli görüntüye sebep olan tüm faktörlere tek tek müdahale ediliyor. Yara iyileşme süreci ve işlem sonuçları hastaların yaşlarına, büyük miktarda kilolar alıp vermiş olup olmamalarına ve cilt yapısına göre değişkenlik gösteriyor. Siz de yıllardır mücadele ettiğiniz selülit probleminden Alpaslan Topçu kalitesi ile, şort, mayo ve bikini giyme fobinizle sonsuza dek vedalaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.