Selülit Gizleme Yolları

SELÜLİT GİZLEME YOLLARI

Selülitler maalesef genetik olarak kadınların yatkınlığından dolayı ortadan kaldırılmaları oldukça zor olan varlıklar. Ancak tamamen yok etmenin zorluğuna karşın onları geçici olarak gizlemek ve göz önünden kaldırmak da mümkün. Bilhassa özel gün ve gecelerde, ayrıca plaja gidilen günlerde onlardan kurtulmak için bir kaç numara deneyebilirsiniz. Fakat sonuçların genellikle bir kaç saat boyunca geçerli olacaklarını ve ardından tekrar uğraşmanız gerekeceğini de unutmamalısınız.

Selülitlerin kötü görüntülerini ortadan kaldırmanın en kolay yolu, onlara biraz masaj yapmak. Fakat masaj sırasında aromatik ve iyileştirme gücüne sahip olan özel yağları kullanırsanız sonuçlar çok daha iyi olacaktır. On beş ila yirmi dakika kadar hızlı bir şekilde selülit olan bölgelere masaj yaptığınızda, pütürlü görünümün en azından makul derecede azaldığını siz de fark edeceksiniz. Hatta fırça kullanarak bu bölgelere uygulama yapanlar ve çok güzel neticeler alanlar da mevcut.

Güzellik merkezleri ise özel cihazlar kullanarak selülitlere karşı daha etkili sonuçlar elde edebiliyorlar. Bu işlemler sayesinde selülitleri daha uzun süre geçici olarak ortadan kaldırmak mümkün oluyor ancak belli aralıklar ile seansların yine yenilenmeleri gerekiyor. Özellikle bir kaç kilo verdikten sonra güzellik merkezinde uygulama yapmanız ve sporu da hayatınızdan eksik etmemeniz, selülitlerin görünümlerini oldukça iyileştirecektir.

Plajda güzel görünmek istiyor ancak selülitlerden dolayı arada kalıyorsanız, otobranzan ürünleri tercih etmelisiniz. Zira selülitler bronz tene sahip olanlarda çok az belli oluyorlar ve bu yüzden denize gitmeden önceki gün bacaklarınıza ve popo bölgesine bronzlaştırıcı ürünleri sürmeniz, sonucun tatmin edici olmasını sağlayacaktır. Lakin suya dayanıklı olan otobranzanları tercih etmeyi unutmamalısınız.

Elbette bir kaç defa plaja selülitler ile gidip de esmerleşinceye kadar sabretmek de işinizi görecektir çünkü bir iki seferin ardından teniniz bronzlaşacaktır ve bunun sonucunda selülitler otomatik olarak azalacaklardır.

Son zamanlarda satılan etekli bikini altları da selüliti olanlar için ideal çözümler arasında yer alıyorlar. Bunlar her ne kadar tüm bölgeleri kapatmasalar da, en azından belli yerlerde selülitli görünümün önüne geçilmesini sağlıyorlar. Dilerseniz şort görünümlü bikini altlarını da bu amaçla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.