Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır

SAHTE PARFÜM NASIL ANLAŞILIR?

Yayın Tarihi13 Haziran 2018 | KOZMETİK BAKIM

Sahte parfümler maalesef son senelerde neredeyse orijinal parfümlerin yerini alacak hale geldiler ve bu nedenle pek çok kişi sıkıntılar yaşıyor. Zira sahte parfümlerden her zaman orijinal parfümün performansını yakalamak mümkün değil ve bunun yanında sağlık problemleri de her an herhangi bir yerde karşınıza çıkabilirler. Dolayısıyla sahte parfüm nasıl anlaşılır diyenler için bazı temel bilgileri bir araya getirdik.

Öncelikle, havalimanında çalıştığını ve elinde orijinal fazlalık parfümler kaldığını belirten kişilerden kesinlikle uzak duruyoruz çünkü bu kişilerin ellerindeki parfümler %100 olarak sahte. Zira hiç bir duty free dükkanı çalışanlarına parfüm hediyesi yapmaz ve bu ürünlerin bu kadar ucuz olmasının sebebi sahte olmaları. Ayrıca piyasa fiyatının çok düşüğüne size parfüm satışı yapmak isteyen herkesin aslında sahte parfüm sattığını söyleyebiliriz. Zira bu ürünlerin herhangi bir şekilde daha ucuza elde edilmeleri ve satılmaları mümkün değil.

Orijinal parfümlerde genellikle ilk sıkışınızda ağır ve bayıcı bir koku gelir, ardından geçen on saniyede parfüm gerçek kokusuna oturur. Sahte parfümler ise sıktığınız anda esas kokularını verirler ve bu nedenle kısa süre sonra etkileri tamamen kaybolur. Yani orijinal parfümlerin ilk sıktığınızda sizi rahatsız edecek düzeyde ağır bir kokuya sahip olmaları normaldir.

Bazı kişiler sahte parfümlerin alerji sebebi olacaklarını düşünseler de maalesef orijinal parfümlerin bir kısmı da bazı bireylerde alerji sebebi olabiliyorlar. Bu yüzden orijinal ve sahte ayrımını ürünün alerji potansiyelini değerlendirerek yapmak imkansız.

Orijinal parfümler neredeyse gün boyunca sahip oldukları özel kokuyu muhafaza edebiliyorlar ancak sahte parfümlerde sıktıktan bir kaç saat sonra kötü, ekşimiş ve rahatsız edici kokular ortaya çıkıyor. Bunun sebebi cildinizle etkileşime giren sahte parfümün hızlıca bozulması, orijinal parfümün ise kullanılan özel malzemeler sebebiyle buna müsait olmaması. Yani parfümünüz çok hızlı oksitleniyorsa onun sahte olduğundan şüphelenebilirsiniz.

Ürünün paketine ve şişesine bakmak da bu konuda çözüm olabiliyor. Sahte parfümlerde illa ki bir noktada özensizlikler mevcut oluyor ve bu yüzden internetten almak istediğiniz parfümün orijinal şişesinin fotoğrafı ile size sunulan şişeyi karşılaştırarak da bir sonuca varabilirsiniz. Özellikle yazılardaki özensizlikler, şişenin tasarımındaki ince noktaların yoksunluğu gibi konular size bu hususta yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.