Saçlarımı Nasıl Düz Yapabilirim

SAÇLARIMI NASIL DÜZ YAPABİLİRİM?

Pek çoğumuz maalesef tam anlamıyla düz durmayan saçlara sahibiz ve bu nedenle kabarık, şekil almayan ve garip kıvrımlara sahip saçlarımızla daima uğraşmak zorunda kalıyoruz. Halbuki düz ve kolayca kendini aşağı salan saçların her şeye daha çok yakışması nedeniyle saçlarımı nasıl düz yapabilirim sorusunu kendine soran kadınlar da oldukça fazla. Sizler için belli başlı öneri ve tavsiyelerimizi bir araya getirmeye çalıştık.

Öncelikle saçları düzleştirmenin en kolay yolunun düzleştirici cihazlar olduğu kesinlikle unutulmamalı. Ancak bu cihazlar genellikle özel gün ve gecelerde uygulanmak üzere kenarda tutulmalılar çünkü her gün saçlarınızı düzleştirebilmek için bunları kullanmanız, maalesef bir süre sonra saçlarınızın tüm özelliğinin kaybolması ile sonuçlanacaktır. Saçları şekle sokmak için çok fazla sıcaklık veren düzleştiriciler, saçların protein yapılarını bozarak onları öldürüyorlar. Fön kullanmak da tabii ki bir seçenek ve düzleştiricilere göre biraz daha az ısı verse de her gün kullanıma o da pek uygun değil. Yani özel günleriniz için bu iki ürünü kullanabilirsiniz ancak günlük hayatta düşünmeyin bile.

Isıl işlemler olmadan saçları tam anlamıyla düz hale getirmek imkansız ancak piyasada saçlara birazcık daha düzleştirme etkisi veren ve onları gevşeten bazı bakım kremleri de satılıyorlar. Bu ürünleri kullanarak dalgalı veya kıvırcık saçlarınızın bir miktar aşağıya yönelmesini sağlayabilirsiniz ancak elde edeceğiniz sonuçların mükemmel bir düzlük vermeyeceğini, sadece kıvrımlarda biraz hafifleme olacağını da unutmamalısınız.

Uzmanlar saçlar henüz ıslakken hemen kurutma işlemi yapmanın dalgayı ve kıvrımları arttırdığını belirtiyorlar. Fakat saçların kendi kendine kurumaları da dalgaları arttırıyor. Tam olarak saçın ne kuru ne de ıslak, bir miktar nemli olduğu aralık onları kurutmak için ideal bir zaman. Böylece hem biraz daha düz hale gelmeleri için kurutma makinenizi kullanabilir hem de onlara zarar vermekten kaçınabilirsiniz. Fakat makinenin ısı ayarını çok açmamaya da dikkat etmelisiniz.

Saçlarınızı düzleştirebilmek için saçlara ütü basmak gibi işlere de kesinlikle girişmeyin. Pek çok genç kadın maalesef bu hatayı yapıyor ve daha sonra saçlarının mahvolduğunu görerek pişman oluyor. Ütünün sıcaklığı saçlar için hiç uygun değil ve onlara doğrudan zarar veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.