Saçlarımı Nasıl Dalgalı Yapabilirim

SAÇLARIMI NASIL DALGALI YAPABİLİRİM?

Yayın Tarihi15 Temmuz 2016 | KOZMETİK BAKIM

Saçları dalgalı olanların onları düzleştirebilmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıkları kesin. Ancak saçlarımı nasıl dalgalı yapabilirim sorusunu ise doğuştan düz saçlara sahip olanlar sık sık soruyorlar. Zira hepimiz varolan saçlarımızın şeklinden bir süre sonra sıkılıyoruz ve biraz da farklı şeyler denemek istiyoruz. Saçlarınızı biraz daha dalgalı bir görünüme sokabilmek için tek yapmanız gereken aslında doğru bir şekilde onları kurutmak. Bu yöntemler sayesinde bütün bir gün boyunca saçlarınızın dalgası da korunacak.

Dümdüz saçlara sahip olan kadınlar, dalgalandırma işlemine geçiş yapmadan önce saçlarına dalgaları daha belirgin hale getiren köpüklerden sıkmalılar. Bu köpükler sayesinde saçların dalgalarını korumak daha kolay bir hale geliyor ve şekillendirme sırasında da işiniz bir hayli kolaylaşıyor. Dalgalandırmayı yaparken ilk olarak saçlarınızın önde kalan kısımlarını kulaklarınızın üzerinden geçirmelisiniz ve ardından da saçlarınızı dörde ayırmalısınız. Bunun ardından ayrılan bölümleri bir fırça yardımıyla olabildiğince kıvırmalı, sonrasında saç kurutma makinesi ile bu kıvrımlara ısı vermelisiniz. Tabii ki kıvırma miktarınız istediğiniz dalgaya göre değişecektir.

Saçlarınız hali hazırda dalgalıysa ama dalgaların duruşu hoşunuza gitmiyorsa, saçlarınızı bölümlere ayırdıktan sonra bu bölümleri biraz gevşek bir şekilde örmelisiniz. Ördüğünüz saçlarınızın dalgaları biraz daha özenilmiş olarak görünecektir ve dolayısıyla kötü görünüm de ortadan kalkacaktır.

Saçları kıvırcık olanlar ise ilk olarak saçlarını düzleştirmeliler. Bunun için saç düzleştirme ekipmanlarını kullanarak saçlarınızı düzleştirmeli, ardından düz saçlılar için varolan seçenekleri değerlendirmelisiniz. Fakat bunun yerine dörde ayırdığınız saçlarınızı sıkı bir şekilde örgü yapabilir, bu örgülerle uyuduktan sonra sabah örgüleri açarak mükemmel dalgalara kavuşabilirsiniz.

Saçları çok çok kıvırcık olanlar ise ilk önce su bazlı bir saç köpüğünü saçlarına sürmeli, ardından saçlarını taramalılar. Bunun ardından lastik bir saç tokasını kullanarak yüksek bir at kuyruğu hazırlamalı, at kuyruğu dururken saçlarınızı kurutmalısınız. At kuyruğunu açtığınız zaman oldukça güzel dalgalara sahip olacağınızı söyleyebiliriz.

Saçlarınızın dalgalı olması için uyguladığınız saç kurutma makinesi, uzun vadede saçlarınıza adım adım zarar verecektir. Bu nedenle kendiniz de yapsanız, bir kuaförde de yaptırsanız, bu işi çok abartmamaya dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.