Saçlarımı Çabuk Uzatmak İçin Ne Yapmalıyım

SAÇLARIMI ÇABUK UZATMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Yayın Tarihi24 Mart 2017 | KOZMETİK BAKIM

Saçlarımız gün içerisinde en çok zarar gören parçalarımız arasında yer alıyorlar çünkü hem kafamızın tepesinde olmaları nedeniyle dış etkenlere doğrudan maruz kalıyorlar, hem de onları güzel gösterebilmek için onlarla bir hayli fazla uğraşıyoruz. Saçlarımızla uğraştığımızda ise aslında bunu bilinçsizce yapıyor ve zarar görerek dökülmelerine, kırılmalarına neden oluyoruz. Tüm bu faktörler ise saçların uzamasına sekte vuruyor ve saçları sağlıksız gösteriyor. Saçlarımı çabuk uzatmak için ne yapmalıyım diyorsanız bir de bizim önerilerimize göz atın.

Pek çok kişi saçların uçlarını aldırmanın uzamayı hızlandıracağını düşünür ancak uçlarını aldırmak sadece kırıklardan kurtulmanıza neden olur. Zira saçlar kökünden uzar ve bu nedenle herhangi bir şekilde uçlara müdahale ederek onları uzatmanız mümkün değil. Lakin kırıkları aldırıp durdukça saçınızın uzayan boyunu kısaltıyorsunuz ve bu da yıllar içerisinde zorlu bir uzatma sürecine sebep oluyor. Saçlarınızı kestirmeyi bir an önce bırakmalısınız!

Saçların bakımı kremler, şampuanlar ve maskeler ile sağlanır ancak saçların bakımını sağlayan esas şey vücudunuzun doğru beslenmesidir. Zira saç kökleri doğrudan vücuda bağlıdırlar ve kötü bir kan akışı, yetersiz protein ve kansızlık, saçların uzamasını engeller. Çünkü bedenimiz saç köklerini gereksiz olarak görür ve önceliği daha gerekli olan organlara verir. Kötü beslenen birisi uzun vadede çok kötü saçlara mahkum olmak zorundadır.

Yaptığımız bir diğer hata ise banyo yaptıktan sonra ıslak saçları hemen taramak. Zira saçlarınız bu şekildeyken tarandıklarında uçları hemen kırılır ve dolayısıyla daha fazla kestirmek zorunda kalırız. Saçları ıslakken açmak size daha kolay gelebilir ancak bunun yerine kurumuş saçlarınıza bakım kremleri sürdükten sonra o şekilde ve kalın aralıklı bir tarakla açmaya çalışmak daha fazla iş görecektir. Islak saçların esnekliği kolayca kopma ve kırılmalara neden olacaktır.

Saçlarımızı aşırı ısıya maruz bırakmak ve aynı zamanda diplerin bakımını yapmamak ve çok fazla temizlemek de saçların uzamasına engel teşkil eder. Zira saç kökleri ısıdan etkilenerek bozulurlar ve bunun yanında saçtaki doğal yağ tabakasının çok fazla aşınması saç köklerini dış etkenlere maruz bırakarak onlara zarar verir.

3 Responses to SAÇLARIMI ÇABUK UZATMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

  1. Ülkü Beşer diyor ki:

    saf keratin araştırıyorum. saç uçlarımdaki kırıklar aşırı rahatsız ediyor, eczaneden almak isterim ya da iiyi güvenilir bir baharatçı olsa da olur. Lütfen bilen varsa sevinirim çunku saçlarımı kestirmek istemıyorum.

  2. Şule diyor ki:

    Arkadaşlar ombre merakından saçım resmen yandı, hem uzamıyor hem de kopuyordu, ararştırırknen katkısız keratin duydum hemen aldım. çok şükür saçımı hemen toparladı, diperden de hızlı gelmesi için likid keratin yağını kullanıyorum çok memnunum.

  3. Derya diyor ki:

    Benim saçlarım röfleden dolayı küstü, hiç uzamıyordu, ve kopmalar oluyordu, inceldiği için. Çok şey denedim pek de sonuç alamadım, en son ablamın arkadaşı Selma Abla sağolsun bana keratin dip bakım seti önrdi, kendi çok memnun kalmş. ben de kullanmdım ben de çok çok memnun kaldım herkese de cidden tavsiye ederim. tek sorun biraz pahalı aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.