Saçlarım Şekil Almıyor Ne Yapabilirim

SAÇLARIM ŞEKİL ALMIYOR NE YAPABİLİRİM?

Yayın Tarihi08 Temmuz 2016 | KOZMETİK BAKIM

Saçların şekil almaması maalesef kadınların en büyük dertleri arasında ve bunun çok çeşitli sebepleri olabiliyor. Kirli olmaları, genetik olarak şekil almayacak şekilde olmaları, yanlış bakım uygulamaları ve yanlış şekil verme seçeneklerini kullanmak gibi pek çok durum, maalesef saçlarım şekil almıyor, ne yapabilirim şikayetinin doğmasına neden olabiliyor. Bu sorunun üstesinden gelebilmeniz için yapabileceklerinize kısa bir şekilde değinmeye çalışacağız.

Kirli saçların şekil alması çok zordur ancak her zaman saçlarımızı yıkamaya vaktimiz olmayabilir, hatta sular bile kesik olabilir. Böylesi durumlarda imdadımıza kuru şampuanlar yetişiyor ve bu şampuanlar sayesinde hem saçları temizlemek hem de onlara daha kolay bir şekilde şekil vermek mümkün hale geliyor.

Saçları çok donuk ve sönük olanlar ise acil durumlarda onlara hacim kazandırmak için saçlarını tam tersi yöne taramalılar. Zira saçın normalde tarandığı yönün tersine taranması onlara daha hacimli bir görünüm verecektir ve diplere sıkacağınız bir saç spreyi gün boyu bu görünümün korunmasını sağlayacaktır. Dilerseniz kurutma makinesiyle biraz sıcaklık da verebilir ve saçlarınızın şekil almasını kolaylaştırabilirsiniz.

Saçlarınızı düzenlemek için vaktiniz yoksa ve acilen güzel görünmelerine ihtiyacınız varsa, tek yapmanız gereken çeşitli saç bantları, saç aksesuarları ile onları renklendirmek. Böylece biraz dağınık olsalar bile çok dikkat çekmeyeceklerdir ve en azından günü kurtarmanıza yardımcı olacaklardır.

Saçları dalgalı ve kıvırcık olanlar ise onları şekillendirme konusunda muhtemelen büyük sıkıntı yaşıyorlardır. Düzleştirmeyle uğraşmak yerine bir dağınık topuz yapabilir, bazı saçları yüzünüzün yanından yanlara düşürebilir, böylece hem bohem hem de hoş görünen bir model sahibi olabilirsiniz. Dağınık topuzunuzun biraz gevşek ve gelişigüzel olması gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın.

Saçların hafif bir miktarda elektriklenmesi onlara hacim vermekte işe yarayabiliyor ancak çok fazla elektriklenen saçlar ise tam bir baş belası diyebiliriz. Bu elektriklenmeyi ortadan kaldırabilmek için yapmanız gereken şey, saç kreminizi banyoda saçınızda biraz daha fazla tutmak. Ancak sabahları kalkınca elektriklenme varsa, bu durumda tarağınıza saç spreyi sıktıktan sonra yavaşça taramayı da deneyebilirsiniz. Son dönemlerde popüler hale gelen kuru şampuanlar, bu konuda da yardımcı olabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.