Saçlarım Çok Yavaş Uzuyor Ne Yapmalıyım

SAÇLARIM ÇOK YAVAŞ UZUYOR NE YAPMALIYIM?

Yayın Tarihi29 Ağustos 2014 | KOZMETİK BAKIM

Saçlarımızı sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzatmak elbette hepimizin hedefi ancak zaman zaman koşullar nedeniyle bu konuda sorunlar yaşadığımız da ortada. Maalesef pek çok dış koşul ve yaşam alışkanlığımız saçların uzama süreci üzerinde etkili olmaktadır ve bu nedenle normalde daha hızlı uzaması gereken saçların çok yavaş bir şekilde uzadığını görmek de mümkündür. Sizler için hazırladığımız rehber yazımızda saçları daha hızlı uzatmak için yapmanız gerekenleri değil, onları yavaşlatan şeyleri sizlere aktaracağız. Böylece bunlardan kaçınarak saçlarınızın en kolay şekilde uzaması için elinizden geleni yapabilirsiniz.

Psikolojik durumun saçların uzama hızı üzerinde büyük bir etkisi olduğu bilinmektedir. Zira gerilim, stres, üzüntü ve kötü durumların vücutta yarattıkları tepkiler ve salgılanan hormonlar damarların daralmasına neden olmaktadır ve bu daralmalar saç diplerinde yer alan damarları da içermektedir. Dolayısıyla saçların daha kolay beslenebilmesi ve yapılarını koruyabilmeleri için ruhsal durumunuzun iyi olduğundan emin olmalısınız.

Bağımlılık yapıcı maddeleri kullanmak da vücudun standart çalışmasını engelleyen etkenler arasındadır ve bu nedenle saçlar da bu bozulmadan paylarını alırlar. Vücudun genel sağlık düzeyi üzerinde etkisi bulunan neredeyse her şey ilk olarak kendini saçlar üzerinde belli etmektedir ve bu nedenle sağlığınızı en iyi şekilde korumaya gayret etmelisiniz.

Elbette sağlıklı beslenmek ve bol şekilde su tüketmek de unutmamanız gerekenler arasında. Saçların yapıtaşı olan maddelerin tükettiğimiz besinlerden gelmesi nedeniyle eksik beslenmenin saçlara büyük bir zararı olduğu ortadadır. Yapı maddeleri eksik olan bir vücut saç üretiminde de geri kalacaktır. Ayrıca saç diplerinin yeterli nem düzeyini yakalaması ve saç üretimini hızlandırması için hem bol su tüketilmelidir, hem de saçları güneş, çok soğuk havalar gibi durumlardan korumak gereklidir.

Spor yapan kişilerin metabolizma hızlarının devamlı hareketsiz bir şekilde duran kişilerden daha hızlı olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle artan metabolizma hızı ve düzelen oksijen dengesi saçların yavaş uzamasını engelleyecektir. Sporun genel sağlık üzerindeki yapıcı etkisini de göz önüne alırsak, gün içerisinde elinizden geldiğince hareket etmeyi ve düzenli bir spor programı uygulamayı kesinlikle unutmamalısınız.

7 Responses to SAÇLARIM ÇOK YAVAŞ UZUYOR NE YAPMALIYIM?

 1. kübra ❤👍 diyor ki:

  😭Ya şimdi ben bu yazıları okudum ama ne yapmam gerekir biri bana açıklayabilirmi 😡😤😠

 2. adı gerekmez diyor ki:

  ya lüyfen yazın yorumlarta

 3. adı gerekmez diyor ki:

  benim saçım hiç uzamıyor bana bir çare gösterin heee bide kahkülüm var onuda uzatmak istiyorum

 4. Bosver diyor ki:

  Benim saclarim cok ama cok yavas uzuyor normalde belde olmsasi gereken sac kulak altinda duruyo ne yapsam uzamiyo tavsiyelerinizi bekliyorum…

 5. Ulviye Şöhretli diyor ki:

  Keratin Dip Bakım Yağını Ben de kullandım tavsiye ederim. süper uzattı. Yok eğer saç kırıklar yüzünden koptuğundan dolayı uzamazsa, o zaman da evde kendiniz Katkısız Keratin Yüklemek durumundasınız. Çünkü kırıkları katkısız keratinden başka hiçbirşey onarmıyor. Boşuna başka şeylerle yorulmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.