Saçları Havalı Göstermenin Yolları

SAÇLARI HAVALI GÖSTERMENİN YOLLARI

Saç bakımı aslında temeller oluşturulduğu zaman pek de zor bir iş değil ancak saçların bakımlı durması ile havalı durmaları arasında bazı farklar mevcut. Zira bakımlı saçlar genel olarak güzelliğinize katkıda bulunsalar da, özel gün ve gecelerde, randevularda, toplantılarda, kendinizi daha havalı ve hoş bir şekilde göstermek istediğinizi de biliyoruz. Bu nedenle bazı kritik noktalara değinerek daha havalı görünebilmeniz için bir kaç temel bilgiyi paylaşmaya karar verdik. Saçları havalı göstermenin yolları ile hemen devam edelim.

Öncelikle, saçların tek bir renk olmaları günlük hayatta bir sıkıntı yaşatmasa da, aralara birazcık farklı tonlar eklemek her zaman daha canlı görünmenize yardımcı olacaktır. Bunu yaparken saçınızın iki farklı renk varmış gibi görünmesine engel olmalı, sadece aralara rengi açılmış gibi görünen hafif tonlar eklemelisiniz. Bunun ayarını kaçırmayın.

Ayrıca saç tellerinizin kalınlığına göre uzunluğa dair değişimler de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer saçlarınız kalın telli ise biraz daha katlı bir kesim tercih edebilir, ince telli ise uzun saçı tercih etmelisiniz. Zira kalın teller uzun olduklarında biraz fazla yer kaplıyor ve fazla kabarık duruyorlar. İnce teller ise kısa olmaları halinde çok cansız kalıyorlar. Saç teli inceldikçe uzunluğunun artması gerektiğini unutmayın.

Saçlarınızı her zaman etkileyici bir şekilde düzenliyorsanız, insanların gözleri buna alışır ve bir süre sonra daha çekici modeller yaratmakta zorlanırsınız. Bundan kaçınmak için gün içerisinde örgü, bağlama gibi daha klasik modelleri tercih edin ve havalı saçları özel günlere saklayın. Aksi taktirde özel gün ve buluşmalarda hala günlük modelinizi kullanıyormuş gibi algılanabilirsiniz.

Ülkemizde ten ve göz rengi maalesef yeterince dikkate alınmaz ve herkes aynı saç rengini moda olduğu için kullanmaya gayret eder. Halbuki koyu tenlerde çok açık saç renkleri uyumsuz bir görüntü sergiler ve biraz daha kahve tonlarını tercih etmek uygun olur. Teni bembeyaz olanlar ise illa ki sarı kullanmak zorunda değiller çünkü simsiyah saçlar beyaz ten ile güzel bir uyum oluşturabiliyorlar. Göz rengi açık olanlar saçlarda biraz daha açık tonları tercih edebilirler.

Kısa saç insana modern ve enerji dolu bir görünüm katmaktadır ancak kısalığı fazla abartmamalısınız. Zira fazla kısa saçlar yaşı daha çok gösterirler ve bir anda on yaş yaşlanmak istemeyeceğinize eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.