Saçları Gür Göstermek İçin Ne Yapmalı

SAÇLARI GÜR GÖSTERMEK İÇİN NE YAPMALI?

Saçlarımızın gür görünmesi genellikle ona uyguladığımız yanlış adımlardan dolayı daha zor gerçekleşir ve saçları gür olanlar bile bu hatalar sonucunda sönük ve baygın duran saçlar ile uğraşmak zorunda kalırlar. Halbuki saçlarımız pek çoğumuzda doğal bir canlılığa sahiptir ve bunu devam ettirebilmek için bir kaç temel noktaya dikkat etmemiz yeterli olacaktır. Saçları gür göstermek için ne yapmalı sorusunu sizler için cevaplandırdık.

Saçlarımıza yaptığımız en büyük eziyetler arasında onları çok fazla çekiştirmek ve kuruturken kibar olmamak yer alıyor. Aynı anda hem kurutma hem de şekillendirme işini gerçekleştirdiğimizde, saç köklerimiz zarar görüyor ve bunun yanında saçların yapısında da kırılma ve zayıflamalar meydana geliyor. Dolayısıyla nemini alacak kadar kuruttuğunuz saçları ısıya maruz bırakmaya devam etmeyin ve ne kadar canlı olduklarını farkedin.

Saçları zayıf bir yapıda olanlar ise biraz daha kısa modelleri tercih etmeliler çünkü saçın ağırlığı arttıkça yerçekiminden dolayı kökler aşağı eğileceklerdir ve saçlar da daha ince olacaklardır. Dolgunluk ve hacim hissi omuz hizasındaki saçlarda her zaman daha fazladır. Tabii ki bunu yapmadan önce kısa saçın yüz tipinize gittiğinden emin olmalısınız.

Saç düzleştiren ürünler, yani hem kremler hem de ısı veren cihazlar, saçların uzun vadede mahvolmasına sebep olarak alttan yeni saçlar gelene kadar hacmin kaybolmasına sebep oluyorlar. Dalgalı yahut kıvırcık saçları olanlar düzleştirme etkisi geçtiğinde solgun ve inik duran saçlarla başbaşa kalıyorlar.

Eğer geçici bir çözüm arıyorsanız özel günlerde saçlarınızı terse doğru yatırmaya dikkat edin. Saç köklerini alışılmışın tersine saçları yatırarak biraz havalandırırsanız, saçlar daha dik ve hacimli, gür duracaklardır. Ancak devamlı olarak terse yatırmayı tercih etmeyin çünkü çok sık yapıldığında bilhassa uzun ve ağır saçlarda saç köklerine zarar verdiğiniz için saçlarınız daha hızlı dökülmeye başlayabilirler.

Arada bir kullandığınız şampuan markasını değiştirmek de saçların gürlüğünü arttıracaktır. Hep aynı şampuan kullanıldığında artık saçlar buna alışırlar ve dolayısıyla hacimlerini kaybederler. Saç tipinize uygun başka bir markaya geçtiğinizde, yeni formüle alışana kadar saçlarınız biraz daha hacimli ve bağımsızlıklarını ilan etmiş halde olacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.