Saç Rengimi Nasıl Açarım

SAÇ RENGİMİ NASIL AÇARIM?

Yayın Tarihi11 Mart 2016 | KOZMETİK BAKIM

Saç rengini koyu bulan kadınların kendilerine sordukları en önemli sorulardan bir tanesi elbette saç rengimi nasıl açarım. Lakin bu işi genellikle kuaförlerde boya yardımıyla çözen kadınlar olsa da, sürekli olarak kuaförlerdeki saç rengi açıcı kimyasallara maruz kalmak istemeyen, boyayla arası iyi olmayan kadınlar, alternatif ve biraz daha doğal olan seçeneklerden faydalanmak istiyorlar. Sizler için kendi evinizde kolayca uygulayabileceğiniz saç rengi açma yöntemlerine biraz değinmeye karar verdik.

Papatya Suyu Kullanın

Papatyanın suyu, saç renginizin çok büyük miktarlarda olmasa da belli bir yere kadar açılmasına imkan tanıyor. Bunun için bir su bardağı kadar suyun içerisine bir avuç kadar papatya atıyoruz ve on dakika kadar kaynatarak devam ediyoruz. Sonra suyumuzu süzüyor ve biraz ılıması için bekliyoruz. Daha sonra karışımı saçlarımıza uyguluyor, sürdükten sonra bir yarım saat kadar tercihen güneş altında bekliyor ve saçlarımızı kurutuyoruz. İki hafta boyunca iki günde bir bu yöntemi uygulayarak saçlarınızın bütün yaz iki üç ton kadar açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Limon da Kullanılabilir

Yarı yarıya limon ve suyu bir bardakta karıştırdıktan sonra saç diplerine çok gelmeyecek şekilde bu karışımı saçlarınıza sürmeli, iki saat boyunca güneşte bekleyerek limon suyunun saçlarınızın rengini açmasını beklemelisiniz. Papatyaya göre en büyük avantajı ise sadece tek bir sefer yapılması ve bir iki tonluk bir renk açılmasına neden olması. Ancak limonun asitli bir meyve olduğu ve bu nedenle saçlara diplere gelmeyecek şekilde özenle sürülmesi gerektiği akıldan çıkarılmamalı.

Sirkeden Faydalanın

Sirkenin mucizesi saçlardan tutun da otomobillerin parlamasına kadar gidiyor. Banyo yaptıktan sonra saçınızı duruladığınız suyun içerisine dökeceğiniz yarım su bardağı kadar bir sirke, düzenli uygulamanın ardından saç renginizin bir miktar açılmasını sağlayacaktır. Fakat tabii ki sirkenin kötü kokusundan rahatsızlık duyanlar varsa, lavanta yağını da suya bir kaç damla ekleyerek bu dezavantajdan kurtulabilirler.

Biranın Mucizesi

Birayı hep içecek değiliz ya! Direkt olarak saçlarınıza bir bira şişesindeki birayı dökebilir ve güzelce yedirebilirsiniz. Bu işlemin ardından bir saat boyunca güneşte bekliyor ve saçlarımızın kurumasını bekliyoruz. Bunu her gün yaptıkça saçlarınızın zamanla daha açık renge sahip olduğunu siz de farkedeceksiniz. Tabii ki bir saatlik beklemenin ardından saçları yıkamayı unutmayın, biranın kötü kokusunu üzerinizde taşımaya gerek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.