Saç Nasıl Hızlı Uzar

SAÇ NASIL HIZLI UZAR?

Yayın Tarihi05 Ağustos 2018 | ESTETİK CERRAHİ

Saç nasıl hızlı uzar sorusu kadınlar ve hatta erkekler arasında çok sorulan bir soru çünkü bir hatayla saçlarımızı kısa kestirdikten sonra onu tekrar uzun haline getirmek zaman zaman zorlayıcı olabiliyor. Bazılarının saçları doğal olarak hızlı uzarken bazılarında uzama süreci iyice çekilmez bir hal de olabiliyor. Bu nedenle biraz daha akıcı bir saç uzama hızı elde edebilmeniz için yapmanız yahut yapmamanız gerekenlere kısaca bir göz atmaya karar verdik.

Pek çok kişi saçları hızlı uzatmanın yolunun onları sıkı bir at kuyruğu ile bağlamak olduğunu düşünür ancak durum bunun tam tersi. Zira saçlarımızın kökleri böylesi bir gerilim kuvvetinden zarar görür ve saçın uzaması da son bulur yahut saç tamamen dökülür. Gerçekleşen bu tahribat saçta dökülmeleri arttırır, saçın kuvvetini düşürür ve ayrıca kabarmasına da neden olur. Saçlarınızı illa ki bir arada tutmak için bağlamanız gerekiyorsa gevşek bir bağlama tarzı tercih edebilir, yumuşak sertlikteki tokalardan faydalanabilirsiniz.

Saçın uzama sürecinde biraz kötü bir görünüme sahip olabildiği aşikar. Fakat onları şekle sokmak için devamlı olarak fön, düzleştirici gibi ısı veren cihazları kullanıyorsanız, maalesef bu durum bir süre sonra saçların bozulmaları ile sonuçlanacaktır. Bozulan saçlar ise kırılacak, kopacak ve dökülecektir. Yani bir süreliğine saçlarınızı güzel göstermek için verdiğiniz bu mücadele, hem uzaması zor hem de uzadıktan sonra solgun duran saçlara sahip olmanıza neden olacak. Saçlarınızdan mümkün olduğunca ısıyı uzak tutmanız gerekiyor.

Saçlarınız uzarken giderek daha az beslenir hale gelirler çünkü saç diplerindeki saçları besleyen yağlar uçlara ulaşamaz hale gelirler. Bunun için saçlarınız uzadıkça uçlara yaptığınız bakımı arttırmalı, hem dipler hem de uçlar için üretilmiş olan serumları kullanmalısınız. Bu serumların içerisinde hem faydalı yağlar hem de pek çok vitamin bulunuyor.

Saçlarımızı ıslakken taramak her ne kadar onları açmayı kolaylaştırsa da, maalesef onlara en çok zararı veriyor. Bilhassa ince aralıklı plastik taraklar bu konuda çok kötüler. Mümkün olduğunca kuruyken nazik bir şekilde onları taramalı, ayrıca ıslakken taramanız mecburi ise geniş aralıklı ve ahşap bir tarak kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.