Saç Kremi Nasıl Uygulanır

SAÇ KREMİ NASIL UYGULANIR?

Yayın Tarihi01 Nisan 2016 | KOZMETİK BAKIM

Saç kremi maalesef pek çok kadının yeterli kıymet vermediği saç bakım ürünleri arasında yer alıyor ve genellikle hem şampuan hem de krem barındıran ürünleri tercih ediyoruz. Lakin saç kremi nasıl uygulanır sorusu her geçen gün önem kazanıyor çünkü saçlarımız yıllar geçtikçe dış etkenlerden daha fazla etkilenerek yıpranmaya devam ediyor. Onları canlandırmak ve tekrar eski formlarına sokabilmek  için saç kremlerinin nimetlerinden faydalanmak gerekiyor.

Saç kremleri hakkında bilmemiz gereken ilk şey, bu ürünlerin saç diplerine uygulanmak için hazırlanmadıkları. Şampuanlardan gelen alışkanlıklar neticesinde saç kremlerini saç diplerinize masaj ile uygulama alışkanlığınız varsa, ilk olarak bundan vazgeçmeniz gerekiyor. Saçınızı şampuanlarken yaptığınız dip masajı fazla yağları almak ve saç diplerini temizlemek için yeterli olacaktır ancak saç kremlerinin diplere uygulanması maalesef bir süre sonra fazla yağlanma sonucunu doğuracaktır.

Bu nedenle şampuanımızı uyguladıktan sonra kremimizi saçlarımızın en alt üçte birlik kısmına uygulamamız ve bilhassa uçlarını güçlendirmemiz gerekiyor. Bunu yaparken birden bir sürü kremi saçlarınıza boca etmemeye de dikkat etmelisiniz. Avucunuza saç kremini döktükten sonra elinize yaymanız ve daha sonra saçlarınızın alt kısımlarına sakince sürmeniz en güzel sonucu almanızı sağlayacaktır. Eğer daha iyi bir etki yakalamak isterseniz bilhassa uç kısımlarda sürme işlemini biraz daha uzatabilir, kremin saçlarınıza biraz daha yedirilmesini sağlayabilirsiniz.

Krem uygulaması bittikten sonra kısa bir süre beklemeniz yeterli. Bekledikten sonra tek yapmanız gereken bol suyla kremden kalanları akıtmak ve tamamen durulanmış saçlarla banyodan çıkmak. Lakin bazı saç kremlerinin banyodan sonra kullanılabilmesi sebebiyle dilerseniz biraz da kuru saç kremlerine değinelim.

Kuru saç kremlerini uygularken, saçlarınızın ne çok kuru ne de tamamen ıslak olmamasına dikkat etmelisiniz. Orta karar bir nem düzeyindeyken uygulanması gereken bu kremler, banyo kremlerinin aksine durulanmıyorlar ve saçlarınızda kalıyorlar. Ancak çok uzun süre saçlarda kalmaları halinde bir süre sonra yağlanmaya veya yağlı görünüme sebep olabilmeleri yüzünden saçlarınızı daha sık yıkamanız gerekebileceğini de unutmayın.

Saç temizliği önemli ancak her gün saçlarınızı yıkarsanız bir süre sonra kremler bile saçlarınızın yıpranmasına engel olamayacaktır. Bu yüzden saçlarınızı en azından iki günde bir yıkayarak onları dinlendirmeyi unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.