Saç Kırıkları Nasıl Olur

SAÇ KIRIKLARI NASIL OLUR?

Yayın Tarihi30 Eylül 2016 | KOZMETİK BAKIM

Saç kırıkları kadınların en büyük dertleri arasında ve tabii ki kuaföre sık sık giderek saçlarımızın uçlarını aldırmamızın da en büyük sebebi bu. Fakat saç kırıklarına karşı mücadelede onları hemen aldırmak değil, ortaya çıkmalarına engel olmak çok daha önemli. Zira saçlarda kırıkların sık sık oluşmaları aslında onlara doğru bir şekilde bakmadığımızın en büyük işareti. Saç kırıkları nasıl olur diyenler için bu konuyu bir değerlendirmeye aldık.

Saçlarımız erkekler gibi kısa olduklarında, saç diplerinden çıkan yağlar tüm saçı nemlendirmek ve yağlamak için yeterli olurlar çünkü aradaki mesafe oldukça kısadır. Erkeklerde saç kırıklarının ortaya çıkmamasının en büyük sebeplerinden birisi de budur. Fakat bizler saçlarımızı uzatmayı seviyoruz ve bu nedenle diplerde bulunan yağlar her ne kadar saçı yarısına kadar nemlendirmekte yeterli olsalar da, maalesef uçlara kadar etki edemiyorlar. Saç kırıklarının en temel nedeni ise tabii ki nemsizlik.

Saçları nemlendirmek için saç uçlarına uygun olarak hazırlanmış pek çok serum ürün mevcut ve bu ürünler gerçekten işe yarıyorlar. Ancak bu ürünleri kullanırken geri kalan saç bakım öğelerini yanlış yaparsanız da sonuç yine aynı olacaktır.

Bu konuda ilk kural, saçları çok sık yıkamamak ve bunun yanında yıkama esnasında ılık bir su kullanmaya çalışmak. Çok sıcak su, saçların nemini yok edecektir ve saçların yapısını bozacaktır. Çok fazla saç yıkamak ise maalesef hem saç diplerinin pH dengesini bozacaktır hem de yağlanmasına engel olacaktır. Saçların yağlanması sandığınız kadar kötü bir şey değil ve sağlık için gerekli. Bu nedenle saçlarınızı günde iki defa yıkamaktan vazgeçmeli, günde bir defa yahut iki günde bir yıkamaya geçmelisiniz.

Saçları ıslakken taramak ve ardından fön ile kurutmak da uçların mahvolmasına sebep oluyor. Bunun yerine saçlarınızı kuruyken kibarca ve saç açıcı malzemeler ile taramak kırıkların azalmasını sağlayacaktır. Fakat kuruması için sadece diplere makine ile uzaktan hava üfletin ve uçlara sıcak havayı tutmaktan kaçının. Birden ısınan ve suyu buharlaşan saçlar giderek zarar göreceklerdir. Unutmayın, saç kırıkları oluşmadan onları engellemek en büyük hedefimiz!

One Response to SAÇ KIRIKLARI NASIL OLUR?

  1. Arzu Özden diyor ki:

    Ben daha önce birçok şey kullandım fakat tam anlamıyla kesin sonuç alamadım. kesin sonuç almak için garantili
    ve doğal bir ürün arıyordum daha öncede bir arakadaşım bana katkısız keratin kullandığını ve çok iyi sonuç aldığını
    söyledi. bende katkısız kırık saçlar için keratin seti aldım ve çok memnun kaldım. Uzun zaman geçti ama saçlarımdaki
    kırıklarımdan tamamen kurtuldum diyebilirim. Herkese tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.