Saç Boyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

SAÇ BOYASI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Yayın Tarihi30 Mart 2018 | KOZMETİK BAKIM

Saç boyası seçerken nelere dikkat etmeli sorusunu pek çok kadın maalesef kendisine sormuyor ve bu nedenle saçlarda problemler ile karşılaşmak da mümkün hale geliyor. Halbuki hem ürün seçimi hem de renk seçimi bu konuda oldukça ciddi bir önem arzediyor. Yanlış bir saç boyası markası seçimi saçlarınız ile uyumsuzluk yaratabilirken, size uygun olmayacak bir renk maalesef saçlarınızı tekrar boyatmanız ve bu nedenle saçların yapısını bozmanız ile sonuçlanıyor. Her iki konuya dair gerekli bilgileri vermek ise elbette bizim görevimiz.

Saç boyalarını çok sayıda firma üretiyor ancak kadınların bazı boyalara karşı alerjileri olduğu bir gerçek. Bu nedenle boyanızı aldığınızda içerisinden çıkan alerji testini kendinize uygulamalı, alerjiden kaynaklı sorunlara karşı önleminizi almalısınız. İçerisinde bu tip test talimatları bulunmayan ürünleri almanız reaksiyonları engellemek açısından faydalı olacaktır. Bunun yanında bilhassa yeni bir markaya geçiş yaptığınızda yahut renk değiştirdiğinizde testi uygulamak önem kazanıyor çünkü bazı ufak değişimler bile beklenmedik etkiler yaratabiliyorlar.

Saç boyanızın içerisinde silikon, yapay renklendirici, yapay parfüm, alkol, paraben ve amonyak gibi ürünler bulunuyorsa, bu ürünlerden uzak durmanız gerekiyor. Her kutunun üzerinde yazan içindekiler listesini kontrol ederek bu ürünleri varlığı konusunda gerekli kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz.

Saç boyanızda renk seçimi yaparken de dikkatli olmalısınız. Zira kendi saç rengi ailenizin dışına çıkmanız muhtemelen kötü görünecek sonuçlara sebep olacaktır. Şu anda piyasada sarı, kahverengi ve siyah olmak üzere 3 farklı temel renk ailesi bulunmakta ve renk değişimi yapacağınız zaman bu aile içerisinde kalmaya özen göstermelisiniz. Aksi taktirde hayallerinizdekinin aksine beklemediğiniz kötü görünümler ortaya çıkabilir ve bunu engellemek için adım adım ilerlemelisiniz.

Her saç boyadığınızda bir ton açığa doğru gitmeniz hem sizin hem de çevrenizdeki insanların saç renginize alışma konusunda sorunlar yaşamalarına engel olacaktır. Koyulaştırma için de aynısı geçerli ve bir anda kendinizi bambaşka bir saç rengi içerisinde bulmaktan kaçınmalısınız.

Piyasada satılan ve kızıl, mavi gibi çeşitli renk tonları ise maalesef radikal değişiklikler oldukları kadar saçta tutunma anlamında da sıkıntılılar. Bahsettiğimiz 3 temel renk ailesi saçınızda en kolay ve başarılı şekilde tutunan renkleri size sunacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.