Saç Boyası Ne Zaman Akar

SAÇ BOYASI NE ZAMAN AKAR?

Yayın Tarihi18 Aralık 2015 | KOZMETİK BAKIM

Saç boyaları, artık geçmiş yıllara nazaran çok daha kaliteli ve kalıcı bir şekilde üretiliyorlar. Bu durum her ne kadar normalde kadınların saç renklerini daha rahat korumalarını sağlayabilse de, sevmediğiniz bir renge boyamış olduğunuz saçlardan kurtulmanızı da bir o kadar zorlaştırıyor. Maalesef pek çok kadın haydi bir de bunu deneyelim diyerek kendine yeni bir saç rengi seçiyor ancak bir kaç gün sonra bu fikrinden cayarak tekrar eski rengine dönmek istiyor. Lakin bir defa boyanan saçtaki boya akmadan yeniden eski renklere dönmek genellikle mümkün olmuyor.

Bu nedenle saç boyası ne zaman akar sorusunu boya tiplerine göre cevaplayacağız ancak bu tür zorda durumlara düşmemek için radikal saç rengi değişikliklerinizde iyi düşünmeyi, hoşunuza gitmeme ihtimali olan renklerden kaçınmayı unutmayın.

Saç boyalarının üç farklı tipi bulunuyor. Geçici, yarı geçici ve kalıcı olduğunu söyleyebileceğimiz farklı saç boyası türleri içerisinde, en kolay çıkanları elbette geçici olanlar. Zira geçici boyalar tek yıkamada bile çıkabiliyorlar ve böylece gerçek renk değişimini yapmadan önce bir deneme boyası uygulamanız için de size fırsat sunuyorlar. Eğer saçınızın yeni renginden emin değilseniz öncelikle yıkanınca çıkan saç boyalarından kullanmayı unutmamalısınız. Tabii ki yarı kalıcı boyalar da biraz daha uzun süreli olsalar da bir ay içerisinde akarak kaybolacaklardır.

Gelgelelim kalıcı saç boyaları ne zaman akar sorusunun cevabına. Kalıcı saç boyalarının akma süreleri, o renge göre değişim gösterebilmekte. Kızıl renge yakın renkler bir kaç ay içerisinde akabiliyor ancak kahverengi gibi renkler ise çok daha uzun vadeli olarak saçın üzerinde kalabiliyorlar. Bu noktada maalesef biraz boyanın renginin ve onu üreten markanın insafına kalıyorsunuz diyebiliriz.

Ancak çeşitli güzellik merkezlerinde boyayı akıtmadan, direkt üzerine bir kaç kat ara renkler yerleştirerek eski saç rengine döndürme gibi uygulamalar yapılabiliyor, hatta boyanın direkt olarak akıtılması için de çeşitli uygulamalara sahip olan mekezler mevcut. Eğer uzun bir süre beklemek istemiyorsanız bu yöntemlerden de faydalanabilirsiniz fakat saçınıza yapacağınız her bir müdahalenin veya boyamanın onu daha da zayıflattığını unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.